fbpx 5. päev – Milline näeb välja armastus? | Pauluse kiri roomlastele | 3D kogudus

5. päev – Milline näeb välja armastus? | Pauluse kiri roomlastele

Loe roomlastele 5.

Armastus. See on üks keeruline asi. Iga põlvkond püüab armastusest aru saada, kedagi armastada ja siis armastust seletada. Inimesed on leidnud igasuguseid ekstreemseid viise, kuidas enda armastust teistele näidata ja tuhandeid aastaid tagasi tegi Jumal just seda ka meist igaühe jaoks.

Roomlastele 5:8 ütleb Paulus, et Jumal näitas meile oma armastus selliselt: „Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused.” Jumala nii suurest armastusest meie vastu saatis Ta oma ainsa Poja, et maksta meie pattude eest, isegi kui me olime Tema vaenlased, jõuetud ja ebapühad. Jumala armastus meie vastu ei olnud tinglik. See ei põhinenud millelgi, mida meie tegime või oleks iial saanud teha. Jumal teadis, et ilma Tema sekkumiseta oleks me igavesti Temast lahutatud.

Suhe Jeesusega annab meile võime seista vastu ükskõik millisele raskusele või kurjusele, mis meie teele satub.

Jeesuse kuulekus näitas armu niivõrd imelisena. Jeesus andis oma elu meie pattude andeksandmiseks, et me saaksime Jumalaga ära leppida. Igaüks meist, läbi oma usu, saab võimaluse suhteks Jeesusega ja kogeda seeläbi rahu Jumalaga, lootust igas olukorras ja igavest elu.

Suhe Jeesusega ei tähenda, et elu on lihtne. Pigem annab see meile võime silmitsi seista kõigega, mis meie teele satub. Meil saab olla lootus igas olukorras, kindlus Jumala armus, Tema ustavuses ja Tema tahtes teha kõik, et taastada meie suhe Temaga.

Mõtlemiseks:

• Kas sa oled Jeesuse enda ellu palunud? Kui oled, siis võta hetk aega, et tänada Jumalat Tema armu eest. Kui ei ole, siis saad lugeda lunastuse kohta rohkem siit.
  • Kuidas saad sina täna kellelegi armu näidata?
  • Kas sul on lootus, et Jumal saab Sind aidata läbi ükskõik millisest olukorrast? Miks?