fbpx 4. päev – Kas kaotasid lootuse Jumalas? | Pauluse kiri roomlastele | 3D kogudus

4. päev – Kas kaotasid lootuse Jumalas? | Pauluse kiri roomlastele

Loe roomlastele 4 ptk.

On peaaegu mängu lõpp, aga sinu lemmiktiim on kaks puntki taga. Kas sa oled endiselt enesekindel, et nad võidavad või hakkad sa kaotama lootust? Enamik meist suudavad meenutada hetke, kus meie usk kellessegi või millessegi lõi kõikuma, sest kõik väljavaated olid nende vastu.

Ikka ja jälle näis, et väljavaated olid ka Aabrahami vastu. Aabraham oli 99-aastane, abielus viljatu naisega, kuid Jumal lubas talle, et Aabrahamist saab mitmete rahvaste isa. Jumal kinkis talle poja aasta hiljem. Siis palus Jumal, et ta selle poja ohverdaks.

Usalda Jumalat, et Ta peab kinni oma lubadusest.

Aabraham otsustas kuuletuda ning Jumal saatis poja asemel ohverdamiseks oina. Aabraham oleks võinud mitmel korral seda situatsiooni vaadates kaotada lootuse, kaheldes, kas Jumal peab oma lubadust. Aga roomlastele 4:20-21 ütleb, et „ta ei kahelnud Jumala tõotuses uskmatuna, vaid sai vägevaks usus, ülistades Jumalat ja olles täiesti veendunud, et Jumal on vägev ka täitma seda, mida on tõotanud.”

Aabrahami usk ei vähenenud tema olukorra tõttu. Hoopis vastupidi. Tema usk sai tugevamaks! Ta usaldas täielikult, et Jumal täidab oma lubaduse. Milline väljakutse see meile on, kui kõik väljavaated on meie vastu. Kui sa tunned täna, et oled selles kaks-punkti-taga tiimis mängu lõpus, siis ära kaota lootust! Usalda Jumalat, et Ta peab kinni oma lubadusest.

Mõtlemiseks:

• Kuidas rasked olukorrad sinu usku mõjutavad? Kas sa hakkad kahtlema või oled tugev Jumalas?
  • Kas praegu on midagi, mis paneb sind kahtlema Jumala lubadustes?
  • Kuidas saavad täna sinu raskused sinu usku teha tugevamaks, mitte seda vähendada?