fbpx 3. päev – Kas üks patt on halvem kui mõni teine? | Pauluse kiri roomlastele | 3D kogudus

3. päev – Kas üks patt on halvem kui mõni teine? | Pauluse kiri roomlastele

Loe roomlastele 3 ptk.

Kõige stressirohkem hetk ühe algkooliõpilase jaoks on kehalise kasvatuse tund, kui spordimängudesse valitakse võistkondi. Võistkonna kaptenid vaatavad hoolsa pilguga üle kõik valikud ning igaüks loodab, et tema ei jää viimaseks valituks.

Õnneks ei ole Jumal nagu meie. Jumal näeb meid kõiki ühtemoodi. Ta ei hinda meie tegevusi 10-palli skaalal, et vaadata, keda Ta meist enda tiimi tahab. Jumal armastab meid kõiki ja tahab suhet meist igaühega. See, mis annab meile võimaluse olla Jumala tiimis, ei ole meie andekus ega oskused, vaid see, kas me oleme palunud Jeesuse enda ellu.

Oma patususe tunnetamine aitab meil mõista Jumala armu sügavust.

Roomlastele 3:23 tuletab apostel Paulus meile meelde, et „kõik on pattu teinud ja ilma jäänud Jumala kirkusest.” Me kõik oleme sündinud patustena. Pole vahet kui heaks inimeseks me iseendid peame, me kõik oleme teinud midagi, mis on Jumala silmis kaugel heast. Ja see patt – mis iganes see on – lahutab meid Jumalast.

Ei loe, kui palju to-do liste me täidame või kui väga me püüame olla perfektsed, „inimene mõistetakse õigeks usu läbi, Seaduse tegudest sõltumata” (Roomlastele 3:28). Meie omast jõust ei saa taastada oma suhet Jumalaga.

Me kõik vajame päästjat ühtemoodi ning Jumalale läks suhe meie igaühega maksma võrdselt. Olenemata sellest, kas sa kasvasid üles kirikus või kaugel Jumalast, ikkagi pidi Jeesus, Jumala Poeg, surema, et maksta sinu pattude eest.

Oma patususe tunnetamine aitab meil mõista Jumala armu sügavust. Me ei väärinud suhet Jumalaga, aga ikkagi valis Ta meid enda tiimi.

Mõtlemiseks:

• Kas oled kunagi võidelnud mõttega, et sa pole piisav Jumala jaoks?
  • Kuidas vabastab Jumala armu mõistmine sind pidevast saavutusvajadusest või hirmust, et sind ei taheta?
  • Mis oli üks asi, mis sa täna õppisid, mis muudab seda, kuidas sa näed Jumalat?