fbpx Probleemne paarisuhe | 3D kogudus

Probleemne paarisuhe

Suhetel on meie elus väga suur roll. Kristlastena on kõige aluseks suhe Jumalaga, kuid perekondlikud suhted ning paarisuhe on osa peaagu kõigi inimeste elust, hoolimata oma usulistest veendumustest.  Suhted vajavad palju hoolt ja kannatlikkust. Meil on hea meel, kui Sinu suhe toimib hästi ja oled oma suhtega rahul. Siiski on palju ka neid, kel on suhtes raskusi – olgu selleks erinevad ootused, sagedaseks muutunud nääklemised või koguni lähisuhtevägivald. Paarisuhte probleemide eest peitu pugemine pole lahendus. Mõnikord ei oska või ei jaksa suhteprobleemidele ise lahendusi leida ning võid vajada nõu ja abi.

Konfliktide lahendamine võib olla valus ja raske, kuid toimiv suhe on väärt pingutamist. Me usume, et Jumalal on võimalik tuua lahendused Sinu suhtesse, isegi kui see on läinud väga keeruliseks. Isegi kui kõik tundub lootusetu ja purunenud, saab Jumal Teie suhte terveks teha. Jumal saab tuua suhtesse tagasi armastuse, rahu, usalduse, rõõmu ja kõik, mis peaks olema ühe suhte loomulik osa. Piibel ütleb: “Anna oma tee Issanda hooleks ja looda tema peale; küll ta toimetab kõik hästi!“ (Psalmid 37:5). Jumal saab tuua muutust ja lootust ka võimatuna näivatesse olukordadesse. Kui Sa pole veel abielus, siis tea, et paarisuhte eesmärgiks on abielu ning Jumal tahab Sulle ja Su kaaslasele pakkuda õnnelikku armastust abielu raamides! (Abielu sügavama tähenduse kohta võid lugeda näiteks Tim Kelleri raamatut "Abielu tähendus")

Võib-olla oled Sa üle elanud lahkumineku ja see teeb Sulle endiselt haiget. Tundub raske jätta kõik vana seljataha ja alustada uuesti. Me teame, et Sul võib olla raske endale andestada või edasi liikuda, kuid kõige selle valu keskel tahab Jumal Sulle parimat. Piibel ütleb meile nii: “Sest mina tunnen mõtteid, mis ma teie pärast mõlgutan, ütleb Issand: need on rahu, aga mitte õnnetuse mõtted, et anda teile tulevikku ja lootust.“ (Jeremija 29:11). Jumalal on Sinu elu jaoks plaan ja Ta tahab Sulle anda tulevikku ja lootust! Tema annab Sulle rahu ja teeb Su südame taas terveks.

Me tahame Sind aidata ja pakkuda Sulle tuge. Kui tahad jagada oma muresid meiega, võid tulla 3D koguduse kokkusaamistele või saata meile e-mail abi@3dkogudus.ee

Veel kirjakohti:
Psalmid 34:19