fbpx Üksildus | 3D kogudus

Üksildus

Üksindus või üksiolemine on asi, mida me kõik aegajalt vajame, et võiksime oma mõtteid korrastada, toimunut mõtestada ja uusi plaane teha. Üksildus seevastu on raske tunne, milles inimene kogeb emotsionaalset üksiolekut...

Tule meie kokkusaamisele

Jumal on loonud inimesed elama ja toimima täisväärtuslikes ja lähedastes suhetes - suhtes teiste inimestega ja suhtes Looja endaga. Juba Piibli esimestel lehekülgedel näeme, et Jumal ütles, et inimesel ei ole hea üksi olla (1Ms 2:18). Ometi, kuna elame katkises maailmas, kogevad paljud inimesed rusuvat üksildustunnet.

Võib-olla oled üks neist, kes võitleb üksildusega. Sul on tunne, et Sa ei kuulu kusagile ning Sind oleks otsekui pidevalt millestki olulisest ilma jäetud. Võid tunda sagedast hirmutunnet, eraldatust, ebakindlust ja frustratsiooni, nii mõnigi kord võitled enesehaletsuse tundega. Üksildusega kaasneb sageli ka äraseletamatu ärevus ning kauakestev üksildustunne võib põhjustada isegi depressiooni.

Võimalik, et oled üksildustundega elanud juba väga pikka aega. Teistele ei pruugi alati isegi välja paista, et tegelikult tunned end väga üksildasena. Võib-olla varjud sotsiaalselt aktiivse inimese maski taha ja Sul on päris palju sõpru küll sotsiaalmeedias, kuid tegelikult ei ole Sinu elus neid inimesi, kellega saaksid jagada oma muresid ja probleeme ning kellega saaksid olla lihtsalt Sina ise.

Tea, et isegi, kui tunned end praegu väga üksildasena, on keegi, kes Sind iialgi üksi ei jäta - Sinu looja Jumal. Tema ei jäta Sind maha ega hülga Sind (5Ms 31:6), Tema armastab Sind ka kõigis Sinu puudustes. Piibel ütleb, et miski ei suuda meid lahutada Tema armastusest, mis on Kristuses Jeesuses (Rm 8:38-39). Kui Sa veel ei tunne Jumalat, siis tea, et ta igatseb, et võiksid olla Temaga lähedane ja käia oma elu koos Temaga. Jeesus ise koges sügavaimat võimalikku üksildust, hüüdes ristil: „Mu Jumal, mu Jumal, miks sa mu maha jätsid?“ Ometi on just Jeesus see, kes oma ristisurma läbi on meid Jumalaga lepitanud, et me ealeski ei peaks kogema lahutatust Jumalast, isegi, kui mõnikord võime tunda end hüljatuna inimeste poolt.

Võib-olla oled olukorras, kus Sa küll usud Jumalat, kuid siiski on Sul millegipärast tunne, justkui oleks Ta sind maha jätnud või Ta oleks kusagil kaugel eemal. Piiblist näeme, kuidas Taavet, kes tundis Jumalat väga lähedalt, siiski koges mingitel hetkedel sügavat ahastust ja üksildust. Taavet hüüab Jumala poole sõnadega: “Pöördu mu poole ja ole mulle armuline, sest ma olen üksildane ja vilets!” (Ps 25:16) Sellest näeme, et ka kristlased võivad kogeda üksildust. Ometi ei taha Jumal, et jääksid sellesse üksildustundesse. Tema saab ravida ka kõige sügavamal südames peituvad haavad, mis üksildustunnet toidavad. Taavetki koges, et Jumal kuuleb, vastab ja tervendab (Ps 38:16; Ps 86:7; Ps 30:3). Tea, et tegelikult ei ole Ta Sind hetkekski maha jätnud (Ps 34:19; Ps 139:5-10).

Lisaks Jumala lähedusele vajame ka lähedasi inimsuhteid. Selleks ongi Jumal mõelnud koguduse. 3D kogudus on avatud perekond, kuhu oled oodatud täpselt sellisena nagu oled. Paljud meie hulgast on kogenud, kuidas kogudus on saanud neile otsekui teiseks perekonnaks. Kogudus on kogukond inimesi, kelle hulka sinagi võid kuuluda - inimesed, kellega jagada ausalt oma muresid ja rõõme (Rm 12:15), tunnistada eksimusi (Jk 5:16), kogeda julgustust ja tuge (1Ts 5:11).

Üksildusest väljatulemiseks on väga oluline sellest kellegagi rääkida. Kui Sind vaevab üksilduse mure, siis me tahame olla Sinu jaoks olemas. Võid julgelt jätta oma kontaktandmed allolevasse vormi ning me võtame sinuga ühendust või tulla 3D koguduse kokkusaamistele.

Ära jää üksi!

Tule meie kokkusaamisele

Soovid kellegagi rääkida?

Jäta meile oma kontakt ja võtame Sinuga ühendust Sulle sobivas keskkonnas.