fbpx Kiusamine | 3D kogudus

Kiusamine

Paljud inimesed meie ümber kannavad endas valu, mille on põhjustanud kiusamine. Sellise valuga elamine ajapikku muudab inimest, tekitades alaväärsuskompleksi, sallimatust enda suhtes ja viha maailma vastu. Kiusamine ei ole lihtsalt süütu tegu, vaid julm ja negatiivselt elumuutev kogemus kiusatava jaoks...

Tule meie kokkusaamisele

Kiusamine võib toimuda mitmel moel - verbaalselt, näiteks kui kedagi kutsutakse solvavate nimedega; füüsiliselt, kui kedagi lüüakse, tõugatakse, ahistatakse seksuaalselt jne. Tegemist võib olla ka nn sotsiaalse kiusamisega, näiteks kellegi kohta kuulujuttude levitamise või ühistegevustest kõrvale jätmise läbi. Paljud inimesed on kogenud kiusamist ka internetis negatiivsete kommentaaride või meilide kaudu. Tihtipeale on kiusamise põhjuseks see, et kiusaja on ise saanud minevikus haiget ning üritab tekitada teistes samasuguseid haavu, mis on temas endas. Ükskõik, milline on see viis, kuidas Sina oled kiusamist kogenud, me usume, et on olemas lahendus ja Sa ei pea jääma selles raskes olukorras üksinda - tahame Sind aidata!

Praktilised sammud, mida saad ette võtta, on rääkida olukorrast mõne Sinu jaoks autoriteetse inimesega - õpetaja, ülemuse või mõne teise usaldusväärse inimesega. Vahel võib olla abiks ka psühholoogiga vestlemine. Samuti võid kirjutada allpool olevale e-maili aadressile. Paljud inimesed on leidnud abi palvest - Sa võid pöörduda Jumala poole, et ta aitaks leida konfliktidele lahenduse, annaks Sulle kindluse Temas ja haavad sinu südames võiksid paraneda. Samuti võid Sa palvetada nende eest, kes sind kiusavad - on oluline ka mõista, et kättemaks ei ole lahendus, mis kestaks, pigem kasvatab see probleemid ja viha vaid suuremaks.

Piiblis 5Ms 31:6 ütleb nõnda:
"Olge vahvad ja tugevad, ärge kartke ja ärge tundke hirmu nende ees, sest Issand, su Jumal, käib ise koos sinuga, tema ei lahku sinust ega jäta sind maha!"

Olenemata sellest, kas oled ise kiusatav või avastad end kiusaja rollist ja tahaksid muutuda - tahame kogudusena Sind aidata. Jumal tahab parandada su haavad ja anda Sulle vabaduse. Kui tahaksid kellegagi rääkida, siis 3D koguduses on inimesed, kes aitavad Sind hea meelega. Tule 3D koguduse kokkusaamistele või sisesta oma kontaktandmed allolevasse vormi ning me võtame sinuga ühendust.

Veel kirjakohti:
Psalmid 10:17-18
Psalmid 31:2-5
Roomlastele 12:17-21

Tule meie kokkusaamisele

Soovid kellegagi rääkida?

Jäta meile oma kontakt ja võtame Sinuga ühendust Sulle sobivas keskkonnas.