Kiusamine

Paljud inimesed meie ümber kannavad endas valu, mis on põhjustatud kellegi teise poolt läbi kiusamise - selle valuga elamine muudab inimest, tekitades alaväärsuskompleksi, sallimatust enda suhtes ja viha maailma vastu. Kiusamine ei ole süütu tegu, see on väga julm ja negatiivselt elumuutev kogemus kiusatava jaoks.

Kiusamine võib toimuda mitmel moel - verbaalselt, näiteks kui kedagi kutsutakse solvavate nimedega; füüsiliselt, kui kedagi lüüakse, tõugatakse, ahistatakse seksuaalselt jne. Tegemist võib olla ka nn sotsiaalse kiusamisega, näiteks kellegi kohta kuulujuttude levitamise või ühistegevustest kõrvale jätmise läbi. Paljud inimesed on kogenud kiusamist ka internetis negatiivsete kommentaaride või meilide kaudu. Tihtipeale on kiusamise põhjuseks see, et kiusaja on ise saanud minevikus haiget ning üritab tekitada teistes samasuguseid haavu, mis on temas endas. Ükskõik, milline on see viis, kuidas sina oled kiusamist kogenud, me usume, et on olemas lahendus ja sa ei pea jääma selles raskes olukorras üksinda - tahame sind aidata!

Praktilised sammud, mida saad ette võtta, on rääkida olukorrast mõne sinu jaoks autoriteetse inimesega -  õpetaja, ülemuse või mõne teise usaldusväärse inimesega. Vahel võib olla abiks ka psühholoogiga vestlemine. Samuti võid kirjutada allpool olevale e-maili aadressile. Paljud inimesed on leidnud abi palvest - sa võid pöörduda Jumala poole, et ta aitaks leida konfliktidele lahendust ning annaks sulle kindluse Temas. Samuti võid sa palvetada nende eest, kes sind kiusavad - on oluline ka mõista, et kättemaks ei ole lahendus, mis kestaks, pigem kasvatab see probleemid ja viha vaid suuremaks.

Piiblis 5Ms 31:6 ütleb nõnda:
"Olge vahvad ja tugevad, ärge kartke ja ärge tundke hirmu nende ees, sest Issand, su Jumal, käib ise koos sinuga, tema ei lahku sinust ega jäta sind maha!"

Kui sa oled see, keda kiusatakse, siis tea, et me tahame sind aidata. Oluline on teada, et Jumal on alati sinuga! Ta tahab parandada su haavad ja anda sulle vabaduse. Kui sind kiusatakse ja tahaksid kellegagi rääkida, siis 3D koguduses on inimesed, kes aitavad sind hea meelega. Tule 3D koguduse kokkusaamistele või saada meile e-mail abi@3dkogudus.ee.

Veel kirjakohti:
Psalmid 10:17-18