fbpx Ülestõusmise olulisus | 3D kogudus

Ülestõusmise olulisus

Ülestõusmise olulisus

Kokkuvõtlikult aga on ehk veelgi olulisem küsimus, kas see kõik omab üldse tähtsust? Või on tegemist kuiva tolmuse ajaloosündmusega, mis ei ole relevantne meie eludes? 3D kogudusena usume, et ülestõusmine on kõige olulisem tõde üldse ja et sellel on kaugele ulatuvad mõjud meie igaühe elule.

Esiteks, ülestõusmine tõendab, et väited, mida Jeesus enda kohta tegi, on tõesed. Mida ta siis väitis? Ta kinnitas end olevat Jumala. Võib ju öelda: “ma ei usu, et ta väitis end olevat Jumala, sest ma ei usu seda, mida Piibel räägib.” Fakt on aga see, et isegi kui me võtame üheainsa peatüki, mida ka kriitlised ajaloouurijad nõustuvad olevat autentse, siis juba ainult selle põhjal on selge, et Jeesus tõesti väitis end olevat Jumala. Kui aga Jeesus oleks jäänud surnuna hauda, oleks rumal sellist Jumalaks olemise väidet uskuda. Kuid et ta tõusis surnuist üles, siis oleks vastupidi rumal mitte seda uskuda. Ülestõusmine tõendab, et Jeesuse ütlused tema enda kohta olid tõde- et ta on täielikult ja samaaegselt Jumal ja inimene.

Teiseks, oled sa kunagi mõelnud, milliseid põhjusi on selleks, et uskuda Piibli tõepärasust? (loe rohkem siit- link piibli tõepärasuse artiklile) Kas on mingit põhjust uskuda, et see on tõesti Jumala poolt inspireeritud? Või on tegemist hunniku huvitavate müütide ja legendidega? Jeesuse ülestõusmine vastab sellele küsimusele. Kui ta tõusis surnuist ellu, siis see kinnitab tema väidet, et ta on Jumal. Kui ta tõesti on Jumal, siis on loogiline, et ta räägib absoluutset ja lõpliku autoriteediga tõde. Sellest omakorda järeldub, et mida Jeesus ütleb Piibli kohta, peab olema tõde. Kas ei tunduks kaalukam uskuda selle sõnu, kes ise surnuist üles tõusis, kuivõrd mõne skeptilise uurija omi, kes ühel päeval ka ise sureb, ilma olemata võimeline kolme päeva pärast ellu ärkama. Mida ütles siis Jeesus Piibli kohta? Ta väitis, et see on Jumala poolt inspireeritud tõde.

Kolmandaks, paljude inimeste jaoks tekitab segadust erinevate religioonide olemasolu. Kas need on kõik tõesed? Lähemal uurimisel näeme, miks see ei saa nii olla. Nimelt on uskumused üksteisega vastuolus ja nii nagu 2+2 ei saa olla samal ajal 4 ja 5, ei saa ka kõik religioonid olla üheaegselt tõesed. Näiteks on kristlus ainuke religioon, mis usub, et Jeesus oli nii Jumal kui inimene. Kõik muud usundid ütlevad, et ta oli lihtsalt hea inimene ja õpetaja, aga mitte Jumal. Need kaks väidet ei saa olla samal ajal tõde. Samamoodi nagu ei saa üheaegselt olla tõde budistide usk, et Jumalat ei eksisteerigi ning kristlaste usk elavasse Jumalasse. Keegi peab eksima. Kuidas me siis teame, kellel on õigus? Ilmselt tuleb meil uurida, millise religiooni jaoks on meil parimad ratsionaalsed tõendid ja eelpool öeldust lähtuvalt võib väita, et kristluse kasuks on meil need olemas.

Jeesus on ainuke religioosne juht, kes on tõusnud surnuist ellu. Teised usujuhid on endiselt oma haudades. Keda usuksid sina? Jeesus ülestõusmine demonstreerib tema öeldu tõesust. Sellest järeldub, et meil tuleb võtta tõsiselt ka tema väidet, et tema on ainuke tee Jumalani: Jeesus ütles talle: „Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei saa minna Isa juurde muidu kui minu kaudu.  (Jh 14:6)

Neljandaks, Jeesuse ülestõusmine kinnitab, et ühel päeval oleme me kõik Jumala ees ja temal on õigus mõista meie elude üle kohut. Apostel Paulus on öelnud:  “Jumal on küll selliseid teadmatuse aegu sallinud, kuid nüüd käsib ta kõigil inimestel kõigis paigus meelt parandada.  Sest ta on seadnud ühe päeva, mil ta mõistab õiglaselt kohut kogu ilmamaa üle mehe läbi, kelle ta on määranud, ja ta on pakkunud kõigile tõestuse sellega, et on tema üles äratanud surnuist.”

Jeesuse ülestõusmise tähendus on midagi väga isiklikult olulist igaühe jaoks meist- ühel päaval tuleb meil anda enda kohta aru kõikvõimsale ja pühale Jumalale ning kui oleme endaga ausad, siis peame tunnistama, et me ei ole täiuslikud, oleme teinud vigu ja haiget teistele inimestele, oleme patused ja seega vääriksime tema hukkamõistu.

See viib meid aga viienda arusaamiseni, kuidas Jeesuse ülestõusmine pakub tõelist lootust igaveseks eluks. Kuidas? Jeesus ütles, et teda usaldades saame oma patud andeks, sest tema on oma surmaga võtnud karistuse ja meie patu tagajärje enda kanda. Uus Testament ei räägi, et Jeesus suri ja tõusis üles, jättes meid siis imestama, miks ta küll seda tegi. Pigem leiame selge vastuse, et põhjuseks on  meie igaühe patt ja seeläbi lahutatus täiuslikust Jumalast. Et oleme patused, siis väärime Jumala kohtumõistmist ja et Jumal on täiuslikult õiglane, ei saa ta lihtsalt meie eksimuste osas silma kinni pigistada. Keegi peab maksma hinna meie eksimuste eest.

Hea uudis on aga see, et Jumal on ka täiuslikult armastav ja sellel põhjusel tuli ta inimese kujul Jeesusena meie maailma, et kanda ise meie karistus ja patu hind. Nii saab Jumal olla samaaegselt õiglane ja armastav. Ristil suri Jeesus meie kõigi eest, surres surma, mida meie vääriksime, et taastada armastav suhe Jumala ja inimeste vahel nii praeguses elus kui igavikus. Et see aga meie elus reaalsuseks saaks, peame ise teadlikult selle sõnumi usus vastu võtma. Täna on ka sinul selleks võimalus! Selleks piisab siirast palvest, millega kinnitad, et usud, et Jumal tuli inimesena Jeesuse kujul maailma, et näidata meile oma armastust ja eeskujut ta suri meie asemel meie eksimuste eest ja tõusis surnuist ellu ning tunnistad, et oled elanud oma elu iseenda äranägemise järgi ja teinud vigu- oled patune-  ning vajad Tema päästet ja tahad oma elus anda kontrolli ja valitsuse Temale. Kui see on midagi, mida sa tõeliselt usud, siis muutub ka sinu käitumine ja igatsused ning Sul on võimalus elada parimat elu koos Jeesusega ja olla osa seiklusest aitamaks võimalikult paljudel kuulda rõõmusõnumit Temast!

Allikad:

Matt Perman ” Historical evidence for the resurrection” http://www.desiringgod.org/articles/historical-evidence-for-the-resurrection

Josh McDowell “Kaalukad tõendid”