fbpx Muljeid Rakvere väljasõidust | 3D kogudus

Muljeid Rakvere väljasõidust

Esmaspäev, 1. aprill 2019

10. märtsi hommikul seadsid oma sammud Rakvere poole natuke üle 140 inimese, et saada osa 3D koguduse märtsikuu väljasõidust. Kuigi ilm polnud kiita, valitses Tallinna bussis lõbus meeleolu, aeg möödus kiiresti ja üsna pea olimegi juba Rakvere teatri väikeses majas.

Kohale oli tulnud ka paljud rakverekaid, mis oli ainult suur tänupõhjus - seltsis on ju segasem. Programm algas juba üsna pea ülistusega, mis oli väga võimas ja emotsionaalne. Seekordne väljasõit oli isegi erilisem kui tavaliselt, sest läkitasime kogudusest välja Kätrini (Mosaiik kogudusse www.moko.ee) ja perekond Siibakud (Rakvere Karmeli kogudusse www.karmel.ee). Usume, et nad saavad olla suureks õnnistuseks oma uutes kogudustes ning elame neile kaasa. Sven-Joonatan pidas väga vahva ja kõneka jutluse (vaata SIIT), milles rääkis 3D kogudusest ja suuremast visioonist eluks Jeesuse jälgedes.

3D koguduse ametlike liikmetega kinnitasime väljasõidul ka majandusaasta aruande, millest tegi kergesti jälgitava ettekande koguduse finantsjuht Eliisabet.

Peale seda leidis aset lõunasöök, mille ajal toimusid kuuldavasti tähendusrikkad vestlused. Ma ei oska öelda, mida tegid teised peale söömist, kuid mina läksin Rakvere peale jalutama, mõtisklesin Sven-Joonatani jutluse üle ning veetsin lihtsalt aega Jumalaga ja proovisin kuulata, mis Tal mulle öelda on. Tegu oli igatahes väga kvaliteetse ajaga.

Lõunapausi lõppedes oli aeg ristimiseks. Ilm oli küll külm, kuid vesi oli soe ja nii saigi ristitud Maribel, kes on osa Liisi ja Arpadi kogukonnast. Ristimine toimus tünnisaunas Rakvere teatri väikese maja ees 3D koguduse keskel. Kui Maribel oli ristitud ning kõik soovijad teda õnnitlenud, jõudis kätte aeg Kätrin ja Siibakud välja läkitada. Siibakute lähedaseimad sõbrad olid teinud neile ka video, mida me kõik koos vaatasime ning ütleme nii, et pisaratest puudust ei tulnud. See oli üks väga armas hetk, mida jäädakse pikalt meenutama. Kogudus oli pannud neile kokku ka pisikese kingituse, mis koosnes kahest osast. Esiteks said kõik soovijad kirjutada Siibakutele isikliku kirja, kus võis välja tuua mõne julgustuse või isikliku meenutuse sellest, millist rolli Siibakud kirjutaja elus on mänginud. Teiseks teavad ilmselt kõik, et Siibakud on üks väga lahke abielupaar ning sellest tuli ka mõte neid rahaliselt õnnistada - kõik soovijad said anda ka enda rahalise panuse ja neid sellisel viisil tänada. Seejärel palvetasime Siibakute ja Kätrini eest, palusime neile õnnistust.

Edasi tuli pikem ülistuse ja eestpalve aeg, mis oli kindlasti väga eriline. Olin ka ise eestpalvetaja ning mul oli au palvetada nii mõnegi inimesega ja näha vabanemist ning seda, kuidas Jumal inimeste südameid muudab. Ülistamine muutis kindlasti midagi ka minu sees - Jumal tõstatas üles teemasid, mida olin pikalt tagaplaanile surunud ning meenutas mulle, et ma pean ka need Temale usaldama, sest Ta on niivõrd armastav Isa, kes ei taha, et me oma probleemidega üksinda maadleksime. Olen selle aja eest nii tänulik, sest tundsin end peale seda nii vabana - Jumal vabastab meid raskustest, mille olemasolust me isegi teadlikud polnud. Viimaks võtsime aega, et kogukondadega arutleda selle üle, mis meid väljasõidu jooksul kõnetas ning mida Jumal tegi. Mul oli nii hea meel kuulda, et mina polnud oma kogukonnas ainus, kelle jaoks Isa mingisuguseid mahasurutud teemasid üles tõstatas ning julgustas neid Talle usaldama.

Rakvere väljasõit oli nii kvaliteetne aeg ning ma julgustan teidki 3D koguduse väljasõitudest osa võtma! See on seda väärt!

Dajaana