fbpx Kuidas Piiblit lugeda? | Teenistus | 3D kogudus

Kuidas Piiblit lugeda?

1. Kas ja millal oled kogenud, et mõne teksti/raamatu lugemine on sinu jaoks põnev? Millal aga vastupidiselt igav või raske?

2. Videos rääkisime, milliste hoiakutega on hea Piiblit lugeda (põnevuse ja innukusega, alandlikkusega, usuga, palvega, mõistusega). Kuidas on sinu hoiakud mõjutanud sinu Piibli lugemist? Kas oskad tuua näite, kuidas muutus mõnes sinu hoiakus on muutnud seda, kuidas loetust aru saad ja seda rakendad?

3. Millised praktilised sammud/abivahendid on aidanud sul lugeda Piiblit regulaarselt ja sellest aru saada?

4. Mida saad sina teha, et sinu tulevas nädalas oleks elavat kontakti Jumalaga?

Lugege 1. Korintlaste 13. peatükki. Mis on põhilised mõtted, mida see tekst edasi annab?
Nüüd lugege järgnevaid tekste, et paremini mõista, mis kannustas Paulust korintlastele eelmainitud teksti kirjutama: 1.Kr 1:10-12; 3:1-4; 4:6-10; 6:1; 6-8; 11:17-18.

Lugedes neid kirjakohti, mõistame, et 1.Kr 13 ei ole lihtsalt tekst, mida on ilus pulmas ette lugeda või ainult romantilise armastuse kohta käiv, vaid ennekõike on see kirjutatud juhendina, kuidas hoida ühtsust koguduses ja koguduse praktilisi väljakutseid lahendada.