fbpx Johannese 8 | 3D kogudus

Johannese 8

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

2. Moosese 3:14 andis Jumal endale nime ning Jeesus kuulutab seda nüüd kindlalt: “enne kui Aabraham sündis, olin mina”. Juutidest juhid läksid seda kuuldes pööraseks. Nad said nii vihaseks, et nad tahtsid Jeesuse ära tappa. Iisraeli rahvas pidas varisere Jumala Sõna kohaselt usaldusväärseteks autoriteetideks, kellel olid suurepärased teadmised pühakirja tundmises. Jeesus aga pühkis ära inimeste isiklikud rünnakud ning tuletas juutidest juhtidele meelde, et nad võivad küll hästi tunda Piiblit, aga nad ei tunne Jumalat.

Milline ohtlik olukord! On see võimalik, et tuntakse Piiblit kaanest kaaneni, aga ei teata, kes on Jumal?! Johannese kaheksandas peatükis tuleb välja see, kuidas juutidest juhid teadsid Piiblit piisavalt hästi, et Jeesusega vaielda, kuid nad kukkusid läbi selles, et loetut ka enda elus rakendada. Piibli lugemine ja selle rakendamine enda ellu peaks alati suunama meid Jeesuse juurde. Piibli tundmine ei saa olla tähtsam kui Jeesuse tundmine.

Kui me tunneme Jumala Sõna ja rakendame seda enda elus, siis me näeme elu nii, nagu seda tegi Jeesus Johannesse kaheksanda peatüki alguses. Me kaitseme abituid, andestame patte, pakume lootust lootusetus olukorras ja noomime upsakaid. Kui Jumala Sõna on meie ellu rakendatud, siis see suunab me pilgud Jeesuse peale, aga mitte ei kutsu meid vaidlema. Kui sa oma Piiblit loed, siis ära kaldu sellest mõttest kõrvale.

1. Mida Sa võid sellest peatükist Jeesuse kohta õppida?
  2. Kui Sa täna ja järgnevate päevade jooksul oma Piiblit loed, siis alustuseks palu Jumalat, et Sa võiksid Temaga kohtuda ja õppida tundma mitte ainult Tema Sõna, vaid Teda ennast.
  3. Kas Sa leidsid mingi mõtte või salmi tänasest lugemisest, mida saaksid juba praegu oma elus hakata rakendama? Kuidas on Jeesuse tundma õppimine Piibli lugemise kaudu muutnud Sinu suhtumist ja tegusid?