fbpx Johannese 2 | 3D kogudus

Johannese 2

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Oled sa kunagi tundnud, nagu sa ootaksid Jumala järele? Sa tunned, et kuigi sa oled olnud pikalt kannatlik, siis ometi sa ei mõista, millal Jumal sulle vastab. Aga võib-olla Jumal ootab hoopis sinu järele…

Johannese teine peatükk kirjeldab Kaana pulmas toimunud segadust. Jeesus ja ta jüngrid võtsid pulmast osa. Korraga Jeesuse ema Maarja avastas, et pruutpaaril polnud enam külalistele veini pakkuda. Antud kultuuris oli veinil väga oluline roll, eriti pulmapeol. Kui veini polnud, siis see oli suur probleem. Kui Maarja nägi Jeesust, siis ta äratas ta üles ning kurtis talle muret. Jeesusel oli ju Vägi, millega ta oleks võinud vaid kätt viibata ning pulmas oleks olnud veiniuputus. Aga kas ta tegi seda? Muidugi mitte. Selle asemel andis ta võimaluse oma jüngritele olla osa ühest imeteost.

“Jeesus ütles neile: „Täitke anumad veega!” Ja nad täitsid need ääretasa. Ja ta ütles neile: „Ammutage nüüd ja viige pulmavanemale!” Ja nemad viisid.  … pulmavanem maitses vett, mis oli muutunud veiniks..” (Jh 2:7-9a)

Ustavate ja kuuletuvate jüngrite tõttu sai terve suur grupp inimesi õnnistatud ja osa imeteost. Kujutle, kui jüngrid ei oleks omanud sellist usku, et võtta järgmine samm ning Jeesusele kuuletuda. Jeesus ei taha sinu elus üksinda imetegusid etendada, vaid ta tahab, et sa oleksid osa nendest.

1. Mida Sa õppisid Jeesuse kohta sellest peatükist?
  2. Mis oleks järgmine samm, kuhu Jumal Sind kutsub, et Talle kuuletuda?
  3. Kas Sa annad oma parima? Mis Sa arvad, kuidas peaks toimuma sinu “veeanumate” täitmine?