fbpx 5. päev | Kas Jeesuses on midagi enamat? | 3D kogudus

5. päev | Kas Jeesuses on midagi enamat?

Loe esmalt need lõigud Piiblist:

Kui aga Kristust ei ole üles äratatud, siis on teie usk tühine, siis te olete alles oma pattudes.  Nii on siis ka hukkunud need, kes on Kristuses magama läinud. Kui me loodame Kristuse peale üksnes selles elus, siis me oleme kõigist inimestest armetumad.Nüüd aga on Kristus üles äratatud surnuist, uudseviljana magamaläinutest. Et surm on tulnud inimese kaudu, siis tuleb ka surnute ülestõusmine inimese kaudu; sest nõnda nagu kõik inimesed surevad Aadamas, nõnda tehakse ka kõik elavaks Kristuses.
Aga igaüks oma järjekorras: uudseviljana Kristus, pärast seda Kristuse omad tema taastulekul; (1Kr 15:17-23)

Kui te nüüd koos Kristusega olete üles äratatud, siis otsige seda, mis on ülal, kus Kristus istub Jumala paremal käel; mõtelge sellele, mis on ülal, mitte sellele, mis on maa peal, sest te olete surnud ja teie elu on koos Kristusega Jumalas. Kui Kristus, teie elu, saab avalikuks, siis saate ka teie koos temaga avalikuks kirkuses. (Kl 3:1-4)

Jeesus tõuseb surnuist üles

Jeesuse ülestõus surnuist tunnistab kõigi nende vastu, kes teda petiseks pidasid. Ülestõusmise fakt kinnitab tema identiteeti Jumalana ja  muudab tema õpetuse autentseks. Kõigisse, kes Temasse usuvad, paneb Jumal oma vaimu ja seeläbi täiesti uuendatud elu, mis kestab pärast meie füüsilist surma edasi terve igaviku.

Miks Jeesuse ülestõusmine nii oluline on?

Kui Jeesus poleks surnuist tõusnud, oleks ta lihtsalt järjekordne hea (aga surnud!) juht, kes ei pakuks meile lootust ega perspektiivi igavikuks. Lahus ülestõusmisest ei saaks olla päästet, lootust igavesele elule ning kristlusel ei oleks mingi alust ega mõtet. Kui Jeesus surnuist üles ei tõusnud, siis sama hästi võiksime lihtsalt käia iga oma igatsuse ja kire järgi, sest käesolev elu oleks kõik, mis meil on, ja võiksime järgida põhimõtet “söö, joo ja lõbutse, sest homme me sureme.”'

Aga kui Jeesus tõesti kõndis elavana hauast välja, siis kõik muutub, ning selle sõnumi vastuvõtmine saab olema suurim võit, samas kui ilma Temata elamisest saab suurim ilmajäämine. (Sellest, millised tõendid räägivad Jeesuse ülestõusmise kasuks, loe siit!)

Ülestõusmine tähendab, et Jeesus on võitnud surma, valitseb ja pakub tõelist elu neile, kes teda otsivad, samas kui valime olla temast lahus, aktsepteerib ta ka seda. Tema loodud maailmas aga ei ole võimalik, et väljaspool suhet temaga täielikku ja igavikulist rahulolu kogeksime. Piibel ütleb, et kõik, mis on meie eludes hea, on Jumalalt. Iga väiksemgi headuse ilming on Tema töö. Kui nüüd Jumala ja seeläbi kogu headuse elimineerime, siis sellist olukorda võibki nimetada põrguks.

Kristlaseks saades oled sa justkui vaimulikult ülesaratatud surnuist - sinu vana loomus on surnud koos kõigi pattude ja häbiga ja algab sinu uus elu. Enam ei pea sa elama maiste asjade nimel, mis petlikult rahulolu lubavad, vaid sul on läbi Jeesuse vägi elada kogu oma südame, hinge ja mõistusega Jumalale.

Mõtlemiseks:

Kuidas näeks praktiliselt välja Jumalale elamine?
Kuidas võib igavene elu anda sulle praegustes eluraskustes lootust?