fbpx 1. päev | Kas Jeesuses on midagi enamat? | 3D kogudus

1. päev | Kas Jeesuses on midagi enamat?

Loe esmalt need lõigud Piiblist:

Kui siis Jeesus tuli Filippuse Kaisarea aladele, küsis ta oma jüngritelt: „Kelle ütlevad inimesed Inimese Poja olevat?”  Aga nemad kostsid: „Mõned ütlevad Ristija Johannese, teised aga Eelija, teised aga Jeremija või ühe prohveteist.”  Tema küsis neilt: „Aga teie, kelle teie ütlete minu olevat?” Siimon Peetrus kostis: „Sina oled Messias, elava Jumala Poeg.”  Jeesus vastas talle: „Sa oled õnnis, Siimon, Joona poeg, sest seda ei ole sulle ilmutanud liha ja veri, vaid minu Isa, kes on taevas. (Mt 16:13-17)

Jeesus ütles talle: „Mina olen ülestõusmine ja elu. Kes minusse usub, see elab, isegi kui ta sureb. Ükski, kes elab ja usub minusse, ei sure alatiseks. Kas sa usud seda?”  Marta ütles talle: „Jah, Issand, ma usun, et sina oled Messias, Jumala Poeg, kes peab maailma tulema.” (Jh 11:25-27)

Jeesust võib pidada ajaloo mõjukaimaks meheks. Tema nime tuntakse üle kogu maailma. Ta on ülistatud ja vihatud, austatud ja teotatud, igatsetud ja põlatud. Ta kuulutati Messiana kuningaks ja mõisteti hukka kurjategijana, teda armastati päästjana ja tõugati eemale, arvates Teda valetavat.

Kes on see mees nimega Jeesus?

Jeesuse kohta ringleb palju erinevaid arvamusi. Moslemid usuvad teda olevat prohveti; teised targa õpetaja või radikaalse revolutsionääri. Jeesuse enda eluajal arvasid paljud nimesed, et ta oli prohvet või õpetaja, või ehk isegi mässaja. Religioossed juhid väitsid, et tema töö on saatanast, paljud pidasid tema õpetust liiga radikaalseks, et seda vastu võtta ning tema oma pere arvas esmalt, et ta on arust ära. Ometi oli sadu ja tuhandeid, ja tänapäeval miljardeid, kes usuvad, et Jeesus on Jumal, oma elu Tema järgi joondavad ja väidavad end teda isiklikult tundvat.

Tänastes kirjakohtades arutlevad tema jüngrid selle üle, keda teised ütlevad Jeesuse olevat. Jeesust aga ei huvitanud see, mida ütleb avalik arvamus või kõige hiljutisemad küsitlused. Talle läks korda see, mida tema jüngrid ise uskusid. Nii küsiski ta neilt: “Aga kelle ütlete teie mind olevat?” Kõik sõltus sellest vastusest. Ühel oma elu parimal tunnil ütles Peetrus: “Sina oled Kristus, Elava Jumala Poeg.”

Jeesus küsib Sinult seda sama.

Kes on ta sinu jaoks? Kas sa usud, et ta on Kristus (kreeka keeles “kuningaks salvitud”) ja saadetud Jumala poolt siia maailma, et inimkond päästa? Vastusest sellele küsimusele sõltub Sinu elu. Prohvet saab tõde avaldada, õpetaja luua eetikat ja aktivist muutusi, aga ainult Jumala Poeg, maailma päästja, saab pakkuda sulle igavest elu.

See lugemiskava toob sinuni Jeesuse identiteedi alustõed ja kutsub sind mõtlema, kuidas see sinu elu puudutada võib. Kui sa ei tea veel, mida Jeesuse kohta uskuda, siis tee väike ususamm ja palu Jumalalt, et ta võiks teha tõe sinu jaoks selgeks:

Jumal, ma igatsen teada tõde. Ma tahan teada, kes Jeesus tegelikult on. Kui ta on Kristus, elava Jumala Poeg, siis näita seda mulle. Kasuta oma Sõna, et mind selle tões veenda.

Mõtlemiseks:

Mida ütlevad Jeesuse olemuse kohta inimesed, keda sina tunned?
Mida arvad sa ise?