fbpx Raamatusoovitus: "Süda Itaaliast" | 3D kogudus

Raamatusoovitus: "Süda Itaaliast"

Neljapäev, 2. juuli 2020

"Süda Itaaliast" Kristin Aavakivi

Autori ette loetud AUDIORAAMATU leiad Pereraadio kodulehelt.

1. Millest see raamat räägib?

Raamatus kirjutab Kristin Aavakivi, kuidas temast sai esimene eestlane, kellele siirdati süda. Raamatus kirjeldab ta oma sagedasi haiglaperioode, kõike, mida ta tundis, mõtles ja mis ta suhetes toimus raske haiguse ajal. Surmaga silmitsi seismine pani teda mõtlema ka Jumalale ning sellele, et ehk see kõik, mis varem tundus nii kauge, polegi jaburus, vaid tegelikkus?

2. Mis Sind kõnetas? Mida õppisid selle raamatu abil?

Mind kõnetas autori julgus olla siiras ja aus, rääkida konfliktidest, mis tal oli oma lähedastega. Kõigest, mida ta mõtles ja tundis. Ta valas tõesti terve oma südame välja selles raamatus. Ja tegi seda lugupidavalt. Raamatu lugemine (olen seda korduvalt teinud) on pannud mõtlema, et jah, inimelu on keeruline, ent üle kõige selle on toetav ja hooliv ja armastav Jumal. Sõltub meist, kui palju Tema saab me elus ja südames tegutseda.

3. Kellele seda raamatut soovitad?

Inimesele, kes tunneb, et ta elu on raske. Vahel aitab see, kui saame selliste mõtete keskel kaasa elada hoopis kellegi teise väga raskele olukorrale. Nii mõnestki enda suureks puhutud elevandist saab siis jälle sääsk. Ja kui enda mured pole ülepaisutatud, siis vähemasti saab lohutust sellest, et raskused on elu loomulik osa.

Hele-Maria