fbpx Raamatusoovitus: "Peidupaik" | 3D kogudus

Raamatusoovitus: "Peidupaik"

Teisipäev, 10. november 2020

"Peidupaik" Corrie ten Boom
Raamatut saab osta Harta poest.

1. Millest see raamat räägib?

“Peidupaik” on päriselu sündmustel põhinev raamat ja selle tegevus leiab aset Teise maailmasõja ning sellele eelneva perioodi ajal. Raamatu peategelane Corrie ten Boom oli 19. sajandi lõpul sündinud tüdruk, kes elas rahulikku elu koos oma vanema õe ja isaga, kuni maailma raputas Teine maailmasõda. Sõjaajal aitas Corrie pere juute peita, millest tol ajal tegutsenud Saksa luurepolitsei Gestapo ka teada sai. Sealt hakkas Corrie ja tema pere ning sugulaste teekond erinevate vanglate ja koonduslaagrite vahel. Kõige selle õuduse keskel ei jätnud Corrie koos oma õe Betsiega võimalust kuulutada evangeeliumi ja jagada Jeesusest. Selles raamatus tuleb välja, et Jumal ei jäta oma lapsi ka kõige raskematel ja karmimatel aegadel.

2. Mis Sind kõnetas? Mida õppisid selle raamatu abil?

Kuna ma ei ole kunagi kogenud midagi nii karmi ja ebainimlikku nagu seda on koondus- ja surmalaagrid, ei mahu mulle ilmselt kunagi pähe ära, kuidas üks inimene suudab sellistes tingimustes olla lootusrikas ja jagada rõõmusõnumit. Kohas, kus kõik on pealtnäha hukule määratud ja pole midagi, mille üle rõõmustada. Ma arvan, et inimlikult ei olegi see võimalik ja sellist lootust saab ainult Jumalalt. Mind kõnetas kõige enam see, kuidas Corrie ja tema õde Betsie kordagi alla ei andnud ja lootsid Jumalale. See läks väga südamesse. Tänu sellele raamatule õppisin rohkem väärtustama seda, mis mul olemas on. Ma arvan, et igaüks saab “Peidupaigast” õppida midagi tänulikkuse ja Jumala usaldamise kohta.

3. Kellele seda raamatut soovitad?

Kindlasti soovitaksin seda raamatut neile, keda huvitab ajalugu. Samuti soovitaksin “Peidupaika” inimesele, kellel on usu osas kahtlusi ja kes ei ole Jumala plaanis kindel. See raamat on täis suuremaid ja väiksemaid imesid, mis tõestab, et Jumal ei jäta meid kunagi üksi ja Teda saab alati usaldada. Soovitan seda raamatut ka inimesele, kes tahab õppida tänulikkuse kohta.

Liis Sulger