fbpx Mõtteid "Selgus on julgus" jutluste seeriast | 3D kogudus

Mõtteid "Selgus on julgus" jutluste seeriast

Kolmapäev, 6. jaanuar 2021

Vägev, kui saame kristlastena olla eeskujuks oma selgete vaadete ja eluhoiakutega. Üks selline võimalus oli kaasmaalasel ja kristlasel Villy Võrgul, kes tunnistas oma elumuutusest ETV saates “Selge pilt!” (vaatamiseks klikka pealkirjale; esimesed 11 minutit on tema lugu). Teine selline võimalus oli Tartu Pauluse koguduse pastoril Kristjan Luhametsal, keda intervjueeriti Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ajakirjas Peegel. Muuhulgas (intervjuu teises pooles) küsiti Luhametsalt küsimusi abordi, samasooliste kooselu ja muu ühiskonnas kirgikütva kohta. Luhametsa selgeid vastuseid saad lugeda siit

Kord Laagri Kristlikus Koguduses Tõnis Roosimaa rääkis, kuidas “usu saladus on puhtas südametunnistuses” (1Tm 3:9). Ta sõnastas selle ümber niimoodi, et kristlase elu peaks olema selline, et “igal ajal võib kardina eest ära tõmmata”. Olen aastate jooksul palju sellele kujundile mõelnud. Omamoodi raske on olla nii tugeva moraalse selgrooga ja järjepidev vastuvoolu ujuja, kuid kui kõnekas ja ilus see tegelikult on! Kui me teenime Jumalat, kelle eest pole midagi varjatut, on igati mõistlik elada nii, et meil polegi midagi varjata. Seda enam, et ka teiste elus pole midagi varjatut, mis lõpuks ei saaks avalikuks (Lk 12:2) – selle tõestuseks võib lugeda kas või dopinguskandaale ja korruptsioonijuhtumeid.

Samal ajal on ühiskonnas poliitkorrektsus aina rohkem au sees. Mida ähmasemalt ja neutraalsemalt ennast väljendad, seda parem justkui. Et vot siis on harmoonia ja saame kõik sõbralikult läbi. Aga lõpuks on sellised jutud tuimad ega kõneta kedagi. Ja vahet pole, mis moes on või pole, meie oleme kutsutud levitama ja ellu elama Jeesuse õpetust. Selle auks siis võtame kohe aasta alguses ette ka teemad, mis kindlasti kellegi tundeid kuskil riivavad, aga teeme seda usus, et Püha Vaim on vägev aitama inimesi nendest solvumistest kaugemale ning muutma elusid Jumala väes.

Hele-Maria Kangro

Seeria koosneb kolmest jutlusest:

03.01.2021 Oled Sa kristlane? – kõneleb Jakob Remmel
10.01.2021 Miks mitte abieluväliselt seksida? – kõneleb Meego Remmel
17.01.2021 On’s elu püha ja puutumatu? – kõneleb Johanna Rosenvald

Salvestatud kõnesid saab kuulda vastavatel kuupäevadel kogukondades või vaadata peagi siit.