fbpx Jutluste seeria "Ootused" | 3D kogudus

Jutluste seeria "Ootused"

Neljapäev, 6. jaanuar 2022

Ilmselt igaüks, kes on analüüsinud mõnd tüli, on leidnud, et tihtilugu on konflikti kasvulavaks erinevused ootustes. See on suureks väljakutseks sõprussuhetes, suhetes tööl, koolis ja peres – erinevad osapooled ootavad ja loodavad erinevaid asju. Sarnaselt inimestevahelistele suhetele, võib konflikt jumalasuhtes lähtuda samuti erinevustest ootustes. Trehvasin Tartus kord ühe noore naisega, kellega 8 aastat varem käisime koos Olevistes noorteõhtutel. Vaat et võidurõõmsalt teatas ta mulle mu kurvastuseks, et tema enam Jumalat ei usu. Pealtnäha olid tal intellektuaalsed vastuargumendid ja pretensioonid Piibli õpetuse suhtes. Need vastuväited ei rajanenud aga Piibli lugemisele, vaid tulid popkultuurist ja oma koolikaaslaste eelarvamustest kristluse suhtes. Näiteks väitis ta, et kristlus on naiste suhtes represseeriv. Kui võtsin temaga koos ette Efeslaste kirja 5. peatüki ja lugesime, leebus ta veidi.

Vestluse käigus võitsin nii mõnegi argumendi, aga märkasin, et tema suhtumine Jumalasse ei paranenud. Vestlusega veel sügavamale kaevates tuli välja, kuhu koer oli maetud. Kogudusse tulles ootas ta, et Jumal võtaks temalt ära depressiooni. Et seda siis ei juhtunud, kaotas ta lootuse, kibestus, eemaldus kogudusest ja hakkas Jumalat salgama. Millised on meie ootused Jumalale? Kas meil õnnestub oodata Jumalat ennast, mitte piirduda lahenduste “tellimisega”? Kas me suudame elada nii nagu psalmist, öelda: “Ma ootan Issandat, mu hing ootab, ja ma loodan tema sõna peale. Mu hing ootab Issandat enam kui valvurid hommikut, kui valvurid hommikut.” (Ps 130:5-6)? Ja veelgi olulisem: mida ootab Jumal meilt?

- Hele-Maria Kangro

Seeria koosneb kolmest jutlusest:

09.01.2022 Ootamatu või oodatav? - Valtrik Pihl

16.01.2022 Vastu ootusi - Dione Pallase

23.01.2022 Oota Jumalat - Mihkel Rehepapp

Salvestatud kõnesid saab kuulda vastavatel kuupäevadel kogukondades või vaadata peagi siit.