fbpx Jutluste seeria "Kultuurimuutjad" | 3D kogudus

Jutluste seeria "Kultuurimuutjad"

Neljapäev, 20. mai 2021

Alates 23. maist saame kolmel pühapäeval osa seeriast, mis kannab pealkirja “Kultuurimuutjad”.

Teadmised, oskused, tõekspidamised, uskumused, kombed, traditsioonid, väärtused… - need on vaid vähesed valdkonnad, mis loovad ja mõjutavad kultuuriruumi, milles elame. Kultuuri võib lihtsalt tarbida, aga ka kujundada. Kuidas?

Kristlastena oleme kutsutud Jeesuse eeskujul, pideva meele uuendamise teel mitte kohanduma selle maailmaga. See tähendab, et meil on võimalik luua teistsugust kultuuri igas keskkonnas, kuhu Jumal meid asetanud on - koolis, tööl, oma perekonna keskel. 

Algavas seerias mõtleme ja arutleme koos selle üle, mis üldse on kultuur ning milline on selle mõju, kas ja milliste vahenditega kultuuri muuta ning lõpuks vaatame, kuidas võiksime meie saada kultuurimuutjateks.

Milline võiks olla 3D koguduse kultuur? Valdur Rosenvald toob oma kõnes välja: "3D koguduse liikmetena tahame luua kultuuri, mis toob maailma julget usku, tõelist pühendumist, pidevat elumuutust, kustumatut rõõmu ja tegudega armastust. Seda on võimalik teha ainult siis, kui laseme evangeeliumil enda südant päriselt muuta."

Selles seerias kõnelevad:

23.05.2021 “Kultuuril on mõju”, Valdur Rosenvald

30.05.2021 “Kultuur on muudetav”, Jakob Gill

6.06.2021 “Kuidas saada kultuurimuutjaks?”, Valtrik Pihl

Salvestatud kõnesid saab kuulda vastavatel kuupäevadel kogukondades või vaadata peagi siit.