fbpx Jutluste seeria "Jüngerluslood" | 3D kogudus

Jutluste seeria "Jüngerluslood"

Neljapäev, 22. aprill 2021

25. aprillil algab 3D koguduses uus kolmeosaline seeria pealkirjaga “Jüngerluslood”. See seeria on veidi erinev meie tavapärastest jutluseseeriatest, sest nagu nimigi vihjab, saame kuulda mitmeid isiklikke lugusid.

Kellele meist ei meeldiks kuulata lugusid? Tihti on just isiklikud lood ja ausad tunnistused inimeste eludest need, mis kõnetavad ja muu info seast esile kerkivad ning eredamalt meelde jäävad. Oleme koguduse keskel kogenud, et lugude jagamise kaudu inimeste tundma õppimises, nendega teatud tasandil või spetsiifilistes teemades samastumises ja jagatu kaudu julgustatud ning üles tõstetud saamises on midagi erilist.

Piibelgi julgustab meid lugusid jagama, öeldes: “Tänage Issandat, kuulutage tema nime,

tehke teatavaks rahvaste seas tema teod!” (Psalm 105:1)

Jüngerluslugude seerias sai iga kõneleja ise otsustada, kuidas antud teemale läheneda - miks jüngerlus üldse oluline on, millised on kõnelejate endi kogemused jüngerdamise ja jüngerdatud saamisega, ning kuidas on need kogemused mõjutanud nende teekonda kristlasena. Loodetavasti leiab iga kuulaja enda jaoks midagi, millega neid lugusid kuulates samastuda või millest õppida.

Dione Pallase

 

Seeria koosneb kolmest jutlusest: 

25.04.2021 Jüngerluslood, 1.osa - kõneleb Andreas Jakobson
02.05.2021 Jüngerluslood, 2.osa - kõneleb Dione Pallase
9.05.2021 Jüngerluslood, 3.osa - kõneleb Ragnar Esken

Salvestatud kõnesid saab kuulda vastavatel kuupäevadel kogukondades või vaadata peagi siit.