fbpx Filmisoovitused: kristlikud filmid | 3D kogudus

Filmisoovitused: kristlikud filmid

Kolmapäev, 15. aprill 2020

Soovitused uuendatud 2021 :) 

SARJAD

SARI "The Chosen"

TASUTA  tänu annetajatele üle maailma. 

Sari Jeesuse ja jüngrite elust. Vaadata saab kas YouTube'ist või CHOSEN äpis. Äpis saab muideks valida ka eestikeelseid subtiitreid. Seni on tehtud 2 hooaega.

 

FILMID

Nende filmide hind pole oluliselt suurem kinopiletist (eriti vanematel filmidel), mõnda saab rentida kõigest 4€ eest. Ostmiseks internetikeskkonnas on vaja krediitkaarti (või virtuaalset krediitkaarti või deebetkaarti, mille taga on 3 numbrit ehk krediitkaardi funktsioon). 

Alustame uuematest filmidest!

“Overcomer” (2019)

14,99€ ost

teemad: koondamine, lootusetus, sport, lapsevanema ja teismelise läbisaamine

Korvpallitreener John Harrison saab ootamatult halva teate oma töö osas. Olukorras, mis alguses näib täiesti lootusetu, toob Jumal esile väärtuslikud õppetunnid. Režissööör Alex Kendricku kõige värskem film.

 

“Breakthrough” (2019)

12,99€ ost

teemad: imed, tervenemine, eestpalve, lapsevanema ja teismelise läbisaamine

Film jutustab võimatu, aga ometi tõestisündinud loo. Teismeline poiss upub ja sureb, kuid ta ema usk ei anna alla ja juhtub midagi võimatut.  

 

"A Beautiful Day in the Neighborhood" (2019)

9,99€ ost

teemad: jüngerlus, ligimesearmastus, peresuhete taastamine

Tõestisündinud loo põhjal vändatud film lastesaate juhist Fred Rodgersist. Fred on pastor ning elab välja Jumala elumuutvat armastust. Sellest, et Fred sõbruneb ajakirjanik Tom Junodiga, kellega teised ei soostu suhtlemagi, saab Tomi terve suguvõsa jaoks elumuutev teekond. Fred Rodgersit mängib Tom Hanks.

 

“Paul, Apostle of Christ” (2018)

8,99€ ost, al 7,99€/kuu netflix

teemad: apostel Paulus, märterlus, ajalugu, julge usk, kannatus

Apostel Paulus, kes on kirjutanud pea kolmandiku Uuest Testamendist, on vangis ja ootab oma surmaotsust. Vangiülem Mauritius püüab aru saada, miks ja kuidas üks vanamees nii ohtlik võib olla ühiskonnas nagu on räägitud. Paulus kehastab kõikide kannatuste keskel julget usku. Vaatasime 3D koguduse kogukondadega seda filmi 2019. aasta ülestõusmispühadel.

 

“Unbroken: Path to Redemption” (2018)

10,99€ ost

teemad: kannatused, arm, abielu, usk

Järg filmile “Unbroken” räägib sellest, kuidas olümpiasportlane Louis Zamperini pärast 47-päevast merel ulpimist ja sellele järgnenud sõnuseletamatut terrorit koonduslaagris (sellest rääkis filmi 1. osa) naaseb tavaellu. Põrgulikud mälestused ei lase teda kuidagi oma haardest lahti ja kogu see pagas tuleb abiellu kaasa. Tema naine Cynthia läheb 1949. aastal kuulama Billy Grahami ning annab oma elu Jumalale. Mis saab edasi?

 

"All Saints" (2017)

8,99€ ost

teemad: misjon, pagulased, tegudega armastus, elumuutus

Tõestisündinud lugu pastor Michael Spurlockist, kes saab kirikujuhilt ülesande juhtida ühe koguduse lõppu, kuna hoone majalaen on pisikese koguduse pankrotti viinud. Kui Jumal murrab pastori südame aga kohaliku pagulaskogukonna pärast, muutub kõik.

 

"The Shack" (2017)

3.99 rent, 9.99$ ost

"Hurtsik" on fantaasiaküllasel raamatul põhinev lugu leinast ja Jumala müstilisest mitmekülgsusest. Filmi tõlgendus kolmainsusest on pälvinud kristlaste seas vastakaid arvamusi, paljude meelest on selline stereotüüpe raputav film avanud Jumala olemust uue ja tähendusliku nurga alt, teiste meelest on see sobimatu. Igatahes on tegemist palju kõneainet pakkuva filmiga.

 

"Risen" (2016)

8.99€ ost

teemad: Jeesuse ristilöömine ja ülestõusmine, skeptikud

“Risen” on lugu Jeesuse ristilöömisest ja ülestõusmisest, kuid seda huvitava nurga alt. Filmiloojad on loosse lisanud uskmatu Rooma väejuhi Claviuse, kelle silmade läbi kogu tegevus lahti rullub. Temal ja ta paarimehel Luciusel tuleb välja selgitada, mis Jeesuse surnukehaga toimus, et panna lõpp kristlaste “kuulujutule”, et ta tõusis surnuist üles ja on Messias.

NB! Vaata kogukonnaga ja kasuta hiljem väikegrupi vestlusmaterjali SIIT.

 

"Miracles from Heaven" (2016)

8.99€ ost, al 7,99€/kuu netflix

Kevin ja Kristy on Jumalat järgiv paar, kes avastavad, et nende kümneaastane tütar Anna põeb ravimatut haigust, kuid nad ei anna alla ja otsivad võimalikku ravi. Protsess on raskendatud, kui Annaga juhtub õnnetus.

 

"War Room" (2015)

8.99€ ost

teemad: jüngerlus, eestpalve, peresuhted

Inspireeriv film palve olulisusest ja jüngerluse väljaelamisest. Väike kirglik afroameerika vanaema asub oma noorele maaklerile õpetama igavikulisi tarkusi humoorikal ja tulisel moel.

 

"Son of God" (2014)

3.99€ rent, 13.99€ ost

Mängufilm Jeesuse elust: tema alandlikust ja inspireerivast õpetamisest, ristisurmast ja ülestõusmisest.

 

"Courageous" (2011)

8.99€ ost

teemad: jüngerlus, isaks olemine, eeskujud, politseitöö

Kamp politseinikke õpib läbi erinevate õppetundide, mida tähendab olla piibellik isa ja abikaasa. Järjekordne pärl režissöör Alex Kendrickult.

 

"The Grace Card" (2011)

8.99€ ost

teemad: andestus, politseitöö, perekond

Erinevate maailmavaadetega politseinikud peavad patrullides koostööd tegema. Kuidas Jumal neid selle sees kasutab ja õpetab, selgub filmis.

 

"To Save a Life" (2010)

Saadaval Netflixis.

Pärast lapsepõlvesõbra surma riskib populaarne teismeline oma sotsiaalse positsiooniga, pöördudes klassiõdede poole, keda usu pärast taga kiusatakse.

 

"The Blind Side" (2009)

2.99€ rent, 10.99€ ost, al 7,99€/kuu netflix

teemad: kaastunne, lootus, külalislahkus, adopteerimine, sport

Mängufilm tugineb tõestisündinud lool, kuidas kodutust poisist sai Ameerika jalgpalli täht Michael Oher. Noormeest märkab üks kristlik pereema, kes pakub oma pere juures talle öömaja. Külalislahkest žestist saab elumuutev otsus.

 

"Fireproof" (2008)

8.99€ ost

teemad: lagunev abielu, usk, eestpalve, tuletõrjuja töö

21. sajandi kristlike filmide klassika. Režissöör Alex Kendrick on kokku pannud kaasahaarava loo sellest, kuidas usk elavasse Jumalasse saab muuta ühe laguneva abielu.

Vaata ka: filmi lisamaterjalid abielu teemal.

 

"Facing the Giants" (2006)

8,99€ ost

Režissöör Alex Kendricku esimene suurem film jutustab loo Ameerika jalgpalli meeskonnast. Nende treener teeb läbi tõelise alandlikkuse kooli, kuid õpib selle keskel Jumalat usaldama rohkem kui varem ning nii märkab ta ka imesid, mida Jumal ta ellu toob.

 

"Joseph: King of Dreams" (2000)

laenutus 3,99€, ost 7,99€

Täispikk animafilm Piibli-Joosepist. Joosep on oma pere pesamuna ning saab kiirelt isa lemmiklapseks. Erikohtlemise tõttu tekib temas omajagu uhkust ning vanemate vendade õiglustunne ajab nad lõpuks vihast keema ning nad müüvad noore Joosepi orjaks. Jumal õpetab Joosepit, kuid samas ka õnnistab teda nii, et kõik, mille külge ta oma käe paneb, läheb korda. Joosepist kujuneb sisuliselt Egiptuse peaminister ning siis ristuvad ta teed üle aastate ka oma vendadega. 

 

"The Prince of Egypt" (1998)

laenutus 3,99€, ost 7,99€

Täispikk animafilm Piibli-Moosese elust: kuidas Jumal teda kutsub ja suunab juhtima Iisraeli rahvast välja Egiptuse orjapõlvest.

 

PS. Paar mõtet piraatlusest

Kristlased muidugi ei pea vaatama ainult kristlikke filme, kuid tõenäoline on, et inimesed, kes mõistavad filmide mõju oma elule, tahavad vaadata filme, mis seavad tervislikke eeskujusid ka moraalses mõttes ja usuelus. Kõik see, mida me tarbime – nii toit kui meedia kui filmid, mõjutab meid. 

Ilmselt on iga Eesti filmihuviline kristlane märganud, et väljaspool USA piire on kristlikke filme küllalt vähe. Esiteks on kristlikud filmid subkultuur ja neid pole just jalaga segada üleüldse, teiseks on paljud olemasolevatest kättesaadavad ainult USA piirides. Mitmed kristlikud filmid on müügil ka Amazonis, Microsoftis, Youtube TV-s jne, aga need pole Eestis vaadatavad, geopiirang on peal. Mõni inimene võib seda lugedes mõelda endamisi, et no, kas te pole siis kuulnud filmide tõmbamisest või IP-aadressi häkkimisest? Meenutame midagi olulist:

“Netipiraatlus on selline tegevus, kus tõmbame internetist alla filme või muusikat tasuta, kuigi tegelikult on selle eest küsitud hinda. Me justkui arvame, et meil on õigus tasuta tarbida seda, mille eest on tegelikult ette nähtud hind – mille jaoks on inimesed tööd teinud. Tuuakse palju vabandusi stiilis “kõik ju niikuinii teevad seda, keegi ju otseselt ei kaota mitte midagi”. Statistika räägib vastupidist. Iga aasta jääb filmi- ja muusikatootjatel saamata kümneid miljardeid dollareid. Iga aasta sajad tuhanded inimesed kaotavad oma töökoha sellepärast, et mingid inimesed arvavad, et võiks tasuta tarbida. Mõeldakse, et keegi ei näe, keegi ei tea, kuid kaudselt võib-olla ka tegelikult otseselt on see vargus, kuna võtame õiguseks tarbida tasuta midagi, mille eest tegelikult peaks hinda maksma.” Niimoodi rääkis netipiraatlusest Mihkel Rehepapp – vaata Mihkli täispikka jutlust siit