fbpx Aitame üheskoos Ukraina rahvast | 3D kogudus

Aitame üheskoos Ukraina rahvast

Teisipäev, 8. märts 2022

Ukrainas on eskaleerumas üks kohutavamaid humanitaarseid kriise Euroopas viimaste kümnendite jooksul. Hirm halvab, aga palve, Jumala usaldamine ja ligimese aitamine annavad jõudu. Meist igaüks saab midagi teha!

Tänases olukorras on mõistlik koordineerida Eesti EKB Koguduste Liidu tegevusi Ukraina toetuseks, et meie panus jõuaks otseselt abivajajateni ja seda võimalikult kiiresti. Kasutame toimuva korraldamiseks meie koguduste liidu sihtasutust Sõbralt Sõbrale. Antud tegevust koordineerivad Meelis Kibuspuu ja Mirjam Link.

Esiteks paneme kiirkorras kokku meditsiini- ja hügieenitarvete, toidu ja tehnika abisaadetise Ukrainasse (selle maksumus on ligikaudu 10 000–15 000 eurot). Hetkel komplekteerime saadetist ja iga euro selle toetuseks aitab sellel kiiremini teostuda. Koorma soovime välja saata lähipäevil, et see jõuaks Lvivis Ukraina Baptistiliiduni, kes töötab koos nelipühikirikuga. Kui Punase Risti kaudu saadetud abi läheb Ukraina valitsusele jagamiseks, siis meie kontaktid saavad need ise oma abivajajatele anda. Kuna tegemist on ajakriitilise saadetisega, siis seda saab rahaliselt toetada.

Teiseks koondame tegevusi, et aidata siiatulevaid pagulasi ja teeme selleks koostööd teiste organisatsioonidega. Palume teil mõelda, mis on need võimalused, mida me kristlastena saame teha.

Võimalikud abistamise viisid:

  • raha annetamine (abi saatmiseks Ukrainasse);
  • peavarju pakkumine (esialgu perspektiiviga 2-3 kuud, kuigi see on etteennustamatu, kui kauaks abi tegelikult tarvis võib minna) - eelistame kogudusega seotud peresid, kes on valmis inimesi enda juurde võtma, et abivajajad saaks võimalikult kiiresti kohalikku ellu sisse elada. Oleme valmis aitama toimetulemisel;
  • vabatahtlikuna panustamine (abi korraldamine; edaspidi aitamine tugiisikuna, hingehoidjana, meditsiinitöötajana, tõlgina, lapsehoidjana, juuksurina; samuti tegevuste korraldamine gruppidele (tugigrupp, laste- ja noorteüritused) jmt);
  • ettevaatavalt kogume infot ka võimalikest töökohtadest, kui neid on pakkuda.

Palun täitke oma võimaluste ja soovide kohta see vorm, siis jõuab teie info kiirelt õigete inimesteni.
Püüame info koondada 10. märtsiks, kuid mida varem, seda parem.

 

Kui teil on soov ja võimalus toetada EKB Liidu tegevusi Ukraina abistamisel, siis palume teha ülekanded sihtasutuse Sõbralt Sõbrale kontole.

Saaja: Sihtasutus Sõbralt Sõbrale
Arveldusarve: Swedbank IBAN: EE742200221024680175
Selgitus: Ukraina toetus
Teie annetuste abiga korraldame abi saatmist ja soetamist Ukrainale, sõjapagulaste siia saamist ja nende kohanemise toetamist. 

 

President Erki Tamm julgustab: “Täna on aeg halastava samaarlase eeskujul teha kõik, mis meie suudame, et hädasolevaid Ukraina inimesi aidata. „Armasta Issandat, oma Jumalat… ning oma ligimest kui iseennast”" (Lk 10:27).

Meego Remmel, EKB Liidu ja EBF ekspresident: “Puhkenud sõjaga kaasneb kohutav humanitaarkatastroof, mis ei saa jätta külmaks ühtegi inimest ega kogudust ka Eestimaal. Ühiste jõududega on meil võimalik inimesi aidata rohkem kui igaüks omaette. Oleme võrgustik, kus iga kogudus ja koguduseliige saab teada anda, kuidas nimelt tema saab abi osutada. Iga panus loeb.”

Helle Liht, EBFi täitevsekretär: "Meie kogudused Ukrainas, Poolas, Rumeenias, Ungaris, Moldaavias, Lätis, Leedus ja paljudes teistes maades on ühendanud oma jõud ja näitavad üles uskumatut usujulgust, ustavust ja vastupidavust, et aidata sõja jalust põgenejad ja toetada meie koguduste humanitaar- ja vaimulikku tööd Ukrainas. See on hämmastav, mida inimesed suudavad Jumala abiga kriisiolukorras ette võtta ja korda saata. Innustagu nende eeskuju meidki!”

 

Aitäh Sulle, et oled valmis oma panuse andma!