Salongiõhtu "Mis seal vahet on?" Tartus

3D kogudus korraldab pühapäeval, 20. oktoobril Tartus aruteluõhtu teemal „Mis seal vahet on?“. Ootame Heade mõtete linna mõtlevaid inimesi - nii noori kui vanu - kaasa mõtlema ja arutlema!

Maailmavaatelises diskussioonis puhuvad tõmbetuuled. Levib arvamus, et kõik usundid on üks ja seesama. Vahet pole, mida keegi usub, peaasi, et ta on siiras jne. Kas kõik vaated saavad tõesti olla võrdsed või veel enam - võrdselt õiged? Selle õhtu vältel käsitleme kuni kümme küsimust, millele vastamine aitab tuua selgust, et erinevatel maailmavaadetel ja usunditel on nii ühisosa kui erinevused (sh põhjendused nende kaitseks).

Arutelul osalevad eetikaprofessor Margit Sutrop, religioonipsühholoogia doktor Tõnu Lehtsaar, teoloogiamagistrant Rando Kangro ning matemaatikatudeng ja Sirbi laureaat Mikael Raihhelgauz (temaga tehtud vestlussaadet "Plekktrumm" näed siit). 

Mõned näidisküsimused:

- Mis vahet on erinevatel maailmavaadetel?
- Mis vahet on erinevatel usunditel?
- Millised psühholoogilised mõjud on erinevatel maailmavaadetel?

Kohapeal saab esitada ka oma küsimusi.
Sündmus on TASUTA! Registreeruda pole vaja.
Kohapeal pakume suupisteid. 

Asukoht: hotell London (Rüütli 9, Tartu)
Aeg: pühapäev, 20. oktoober 2019
Facebook: https://www.facebook.com/events/405593750154841

NB! Kui keegi soovib transporti Pärnust või Viljandist, palun andke sellest isiklikult teada Mairis Meri'le hiljemalt 14. oktoobriks! 

Ajakava:

15:45 kogunemine
16:00 arutelu algus
17:00 küsimused publikult
18:00 salongiõhtu lõpp

NB! Samal ajal toimub apologeetiline salongiõhtu ka Tallinnas - rohkem infot Facebookis ürituse "Kas tulevikumaailm vajab veel uskumusi?" all.