fbpx Mis hoiab sind tagasi lugemast Piiblit? | 3D kogudus

Mis hoiab sind tagasi lugemast Piiblit?

Mul pole aega.
Pole hullu, Sa võid alustada ka ainult 10 minutiga päevas! Jumal on Sinu Isa, kes tahab Sulle öelda maailma kõige olulisemaid asju. Elu on liiga lühike, et mitte leida aega neid kuulda. Kui midagi väga tahame, leiame selleks aja- Piibli lugemine on väärt, et see oma ajagraafikusse planeerida, isegi, kui see tähendab millestki muust loobumist!

Ma ei saa Piiblist aru.
Ära muretse! Keegi ei mõista kõike Piiblist loetut esimesel korral 100%, Piibli õppimine kestab terve elu. Püüa loetust panna praktikasse just see, millest sel korral aru said, isegi, kui see on vaid üks väike mõte. Mida rohkem Sa Piiblit loed ja kogudusega osaduses oled, seda rohkem hakkad ka aru saama, millest jutt käib. Samuti on olemas palju abistavaid materjale ning koguduses on inimesi, kes on valmis Sind aitama! (küsi selle kohta mõnelt kogukonnajuhilt või tule koguduse väljasõidule).

Ma saan jutlustest ja teistelt inimestelt juba piisavalt teadmisi.
Jumal tahab olla Sinuga isiklikus suhtes, on palju asju, mida Ta tahab öelda just konkreetselt Sinule oma sõna, Piibli kaudu ilma vahefiltriteta. Samuti tahab Jumal suhelda Sinuga regulaarselt, mitte ainult üks kord nädalas pühapäeval!

Ma olen juba Piiblit lugenud, pole mõtet sama asja uuesti lugeda.
Jumal ütleb Piiblis, et tema sõna on elav (Hb 4:12), seega saab Jumal Sind erinevatel eluetappidel samade kirjakohtade kaudu erinevalt kõnetada, vastavalt, mida Sul just sellel hetkel tarvis teada on. Et püsida aktiivse Jeesuse jüngrina, vajame Jumala sõna regulaarselt:
„Inimene ei ela üksnes leivast, vaid igast sõnast, mis lähtub Jumala suust.“ (Mt 4:4)

Ma ei ole „raamatu inimene“, mulle lihtsalt ei meeldi lugeda.
Isegi, kui sulle ei meeldi lugeda, siis mõtle, kui keegi kirjutaks Sulle kirja, milles on täpselt Sinule öeldud, mida oma eluga peale hakata, kuidas just täpselt Sina võid elada maksimaalselt parimat võimalikku elu. Kas pole, et tahaksid väga teada, mis seal kirjas on? Piibel just see ongi- Jumala kiri ja elujuhend Sulle. Ära jää ilma kõige olulisematest teadmistest, Piibel on palju enamat kui lihtsalt järgmine kohustusliku kirjanduse raamat!

Alusta Markuse evageeliumi lugemiskava