Uus elu

1. osa: MUUTUSED - Joel-Rasmus Remmel

Lugemiseks: Jeremija 18:6

„Kas mina ei või teiega teha nõnda nagu see potissepp, oh Iisraeli sugu! ütleb Issand. Vaata, otsekui savi potissepa käes, nõnda olete teie minu käes, Iisraeli sugu!

Lisaks soovitame tutvuda Joosepi looga 1. Moosese 37. peatükk kuni 50:26

1. Kuidas oled sa õppinud muutustega kohanema? Kui tunned, et sul on endiselt sellega raskusi, siis jaga neid murekohti teistega.
2. Kas sa oled tundnud, et sinu valikutest muutub ka kellegi teise elu? Kui jah, siis kas ja kuidas on kujundanud see teadmine sinu edasisi valikuid?
3. Too näiteid oma elu suurematest (ka väiksematest) muutustest, mis esialgu olid mõistetamatud, aga tagasi vaadates on õnnistuseks.
4. Kas oskad oma elust tuua näiteid, kui oled pidanud teadlikult kellegi teise pärast ise kannatama?

2. osa: MUUDATUSED - Maali-Liina Remmel

1. Milliseid muudatusi oled sina enda elus lähiajal proovinud teha? Võite jagada kogemusi nii nendest, mis on õnnestunud, kui ka nendest, mis ebaõnnestunud.
2. Kas ja millised on sinu elus valdkonnad, kus samal kursil jätkamine võib viia halbade tagajärgedeni? Mida peaksin tegema täna, et seda ennetada?
3. Kas ja kuidas oled kogenud, et Jumal on andnud jõu mõne muudatuse tegemiseks?
4. Kuidas oled sina seni otsustanud, millised muudatused on vajalikud ja väärt tegemist? Kas ja kuidas oled kogenud, et Jumala soovitused muudatuste osas on head ja toimivad?
5. Mõtle ühele muudatusele, mida sa praegu enda elus vajad ning jaga oma paarilisele, kuidas seda praktiliselt ellu viia proovid (1. muutu kellegagi koos (või nii, et keegi teab sinu muudatusest); 2. tee praktiline plaan; 3. kaardista ohukohad ja lahendused).

3. osa: MURRANGUD - Sven-Joonatan Siibak

1. Milliseid läbimurdeid on olnud sinu elus? Mis tõi neid esile ja mida on see sinu elus muutnud?
2. Kuidas oled sina tulnud toime valuga või väljakutsetega, mida läbimurded on esile tulnud?
3. Kuidas saad sina samastuda Sakkeuse looga ja mida on sul õppida tema loost? (Luuka 19:1-10) Milliseid hetki on sinu elus olnud, kus oled mõistnud oma elu tõelisust ja maskid on langenud? (Tiituse 3:3-7)
4. Mida saad sina õppida Jeesuselt läbimurrete kohta?
5. Kuidas saab sinu elu mõjutada/muuta tõdemus ja kogemus sellest, et Jeesus on saanud murtud, et läbimurda sinu ellu ja tuua senikogematut lootust ja väärtust?