fbpx Võitlesin hirmudega | 3D kogudus

Võitlesin hirmudega

Olen Jessika (23) Pärnust ning olen Pärnu kogukonnajuht oktoobrist 2018, 3D kogudusega liitusin juulis 2017, kristlik teekond algas 2012.

Kui ma Jeesust ei tundnud, olin väga isekas ning negatiivse mõtlemisega inimene. Olin pidevalt koolis stressis ning öösiti magama jäämisega oli mul raskusi. Kuskilt tuli hirm sisse: ümberringi räägiti õudusjutte ning iga öö läksin magama suure hirmuga, öösiti tundsin luupainajaid.

Mäletan oma lapsepõlves sellist tugevat emotsiooni – istusin õega ja me vaatasime multikaid ning ma korrutasin: „Ma ei taha surra! Ma ei taha surra!“ Samal ajal voolasid mu silmadest krokodillipisarad alla. Ma kartsin, sest tundsin tühjust, et kui ma ükskord suren, pole seal enam midagi! Kõik, lõpp – elu saab läbi!

Õnneks see mõtteviis pöördus ning sain teada, et Jeesus annab kõigile, kes temasse usuvad igavese elu (Jh 3:15). Kuidas ma siis surmast ellu pääsesin? See algas tegelikult juba aastal 2010, kui Piiblipäevadel käisin, ent sel polnud mu jaoks sügavat tähendust, sest siis oli seal lahe kontsert ja bändiliikmeid pidasin kuulsusteks. Peale seda hakkas Jumal aktiivselt minu elus tegutsema. 2012. aastal läksin gümnaasiumisse ning väga palusin endale kas või üht sõpra ja Jumal täitis selle palve üle mu ootuste – ma sain endale lausa kaks uut sõpra ja mõlemaga suhtlen siiani. Kooli tulid valikained ning valisin filosoofia (Joosep Tammo) ning usundiõpetuse (Joel Pulk). Mõlemad õpetajad olid kristlased ja Jumal kasutas minu teekonnal neid mõlemaid. Nägin Joosep Tammo Facebooki seinal sellist üritust nagu Alfa kursus ja hakkasin seal koos oma parima sõbranna Lauraga käima. Seal sain esimest korda Püha Vaimuga täidetud ning mu kõrval olev naine ütles, et minu kõrval on nii hea istuda, sest Jumala Vaim on mu sees. Olin palvetanud, et saaksin oma õpetaja Joeliga sõbraks ja ühel Alfa kursuse õhtul „juhtus“, et Laura tutvustas mulle oma tädi ja siis tuli sinna ka Laura onu ja tuli välja, et see ongi mu õpetaja ning nad kutsusid meid endale külla. Wow, nägin Jumala sõrmejälgi oma elus! Hiljem käisin neil tihti külas enamasti üksi ning ära minnes olin peaaegu alati täis rõõmu ja Jumala armastust.

Alfa kursuse lõppedes mindi ristimisele ning üks mees võttis Jeesuse vastu ning tahtis sinna minna – ma olin veendunud, et see kõik on täielik jama, kuidas ta saab juba uskuda, kui ta õieti otsinudki pole! Samuti olin Jumala peale vihane ning ei mõistnud, kuidas Jumal sai lihtsalt Vanas Testamendis inimesed maa pealt ära pühkida. Võtsin selle kirjakoha kontekstist välja ega lugenud sellele järgnevat ega eelnevat. Nüüd mõistan Jumala südant, ent mitte täielikult ega Tema Pühadust või seda, kui palju kurja need inimesed tegid.

Peale Alfa kursuse lõpetamist otsisin Jumalat ning mulle meeldis erinevaid kirikuid ja kogudusi külastada. Mõnda aega käisin mormoonidega läbi, kahjuks sai mu süda sellest valeõpetusest puudutatud ning uskusin täiesti jaburaid asju- nt inimene saab vaid kolm korda armu, siis on kõik, siis Jumal enam ei andesta, aga Piiblis loeme: „...sest Issand, teie Jumal, on armuline ja halastaja, ta ei pööra teilt oma palet, kui te pöördute tagasi tema juurde (2Aj 30:9).“ Mäletan, kui olin nii näljane Jumala järgi, et mitu päeva järjest nädala alguses läksin Eliisabeti kirikusse, sest see oli ainuke kirik, mis sel ajal lahti oli. Igatsesin Jumalat nii väga, samas oli raske, sest negatiivsus kiskus mind maad ligi.

Hirmust hakkasin lahti saama järk-järgult. Alguses, kui veel Jumalat ei tundnud, tegin ingliseansse, otsisin abi ka nõidadelt, ent mul oli väga halb kogemus ühe naisega, kes pigistas minult sõnu välja ning ta tõepoolest suhtles vaimudega (ka unenäod olid vaimsest maailmast). Niisiis ei suutnud nad mind õigupoolest aidata. Nüüd ma tean, et see on ebajumalateenistus ning selle peal on Issanda viha. Sel ajal tundus, et isegi pastor, kes käis mu kodu puhastamas, ei suutnud mind aidata, ent mul endal polnud veel usku sellesse ning kui sisemist ei puhastata, siis pole ka välisest puhastusest kasu. Jumal ütleb oma Sõnas: „Ja ma annan teile uue südame ja panen teie sisse uue vaimu. Ma kõrvaldan teie ihust kivise südame ja annan teile lihase südame (Hs 36:26).“

Piibel kaisus, värisesin edasi, ent mäletan ühel korral unes, kui ütlesin: „Jeesus on Kuningas! Jeesus on Kuningas!“ Seepeale ärkasin ja piin lõppes.

Alles siis, kui lasin Jeesusel oma elu üle võtta ja alistusin, hakkasid muutused aset leidma. Nägin, kuidas Jumal mu palvetele vastas ning see tõestas, et Jumal on päriselt olemas ning ta on elav! Mu elu muutus, sest armastus sai mu kätte ja hakkasin Piiblit lugema Püha Vaimu väes ning „Jumala Sõna on elav ja tõhus ja vahedam kui ükski kaheteraline mõõk ning tungib läbi, kuni ta eraldab hinge ja vaimu, liigesed ja üdi, ning on südame meelsuse ja kaalutluste hindaja (Hb 4:12). Jumala Sõna on võimas!

2015.a peale gümnaasiumi lõpetamist sattusin Jumala juhtimist mööda Inglismaale. Seal kasvasin vägevasti kaks aastat. Samal ajal võitlesin ka oma patuga ning siiani võitlen, ent usun, et tänu Jeesusele kuulutatakse meid kõiki ühel päeval koos Jeesusega võitjateks, sest Jeesus võitis ristil patu väe ja see ei valitse meie üle enam! Oleme vabaduseks kutsutud (Gl 5:1) ja oleme nüüd vabad! Inglismaal toimus vabanemine ka koolistressist ja kõikidest pingetest! Sain vabaks! Tõeliselt vabaks! (Jh 8:36) Negatiivsest inimesest sai positiivne inimene ning isekast isetu.

2017.a lendasin tagasi Eestisse, sest tahtsin edasi kasvada ja areneda ning Jumal juhtis mind 3D kogudusse. Avaüritusel nägin imestusega, et 3D Pärnu kogukond hakkab tegutsema samal tänaval, kus minagi elan. Maali hakkas mind jüngerdama ning samal ajal jüngerdasime ühte teist tüdrukut. Ajapikku mulle räägiti, kuidas minus nähakse juhti ning läksin Püha Vaimu ajendil juhtimiskooli Vedur. Nüüd juhin koos Viktoryaga Pärnu kogukonda ning imestan, kui kaugele Jumal on mind juba lennutanud! Jumal on ka igas mu raskuses kaasas ja igas mu võidus ning ta ei anna kellegi suhtes alla, sest Ta ootab, kui kõik Ta lapsed koju naasevad!

Jumal on armastus, seda armastust ma olengi terve elu igatsenud ja otsinud, sest inimlik armastus polnud mu jaoks piisav! Nüüd olen armastuse leidnud! Nüüd olen armastusega täidetud! „Et Kristus usu kaudu elaks teie südameis ning te oleksite juurdunud ja kinnitatud armastuses, et te suudaksite koos kõigi pühadega tunnetada, milline on armastuse laius ja pikkus ja sügavus ja kõrgus, ning ära tunda Kristuse armastust, mis ületab iga tunnetuse, et te oleksite täidetud Jumala kogu täiusega (Ef 3:17-20).“

 

Kes aitaks?
JessikaB

Kes tuleks ja mässiks kinni mu hingehaavad,
mida vaid vähesed inimesed näha saavad?
Kes tuleks ja annaks mulle selle turvatunde,
millega kaoksid hirmud ning jääksin unne?
Kes tuleks ja õpetaks, kuidas elada stressita,
millest rõõmustaksin ning saaksin hõisata?
Kes tuleks ja näitaks, kuidas vabaneda häbenemisest,
et ei ehmuks peeglis iseenda nägemisest?
Kes tuleks ja näitaks, millest tunda rõõmu,
et valitseks headus ega lõpetaks põrgus?
Kes tuleks ja õpetaks mind uuesti unistama,
et ei peaks lapselikkust endas unustama?
Kes tuleks ja õpetaks mulle enda vanemate austamist,
et ei peaks taluma vastuhaukumist?
Kes tuleks ja teeks seda ning palju muud,
et saaks hingerahu ega tunneks süüd?

Jumal on seda kõike teinud nüüd ning rohkemgi veel, sest see on armastuse tagajärg!
Jumal on armastus.❤️

Jessika, detsember 2018