fbpx Kogukonda tulek muutis mind | 3D kogudus

Kogukonda tulek muutis mind

3D koguduses olen olnud nüüdseks üle kahe aasta. See on olnud põnev tervenemise, kasvamise ja arenemise teekond.  Jagaksin ka veidike teile, kui palju Jumal mind on muutnud!

Kolisin Tartusse 2016. aasta septembris. Minu jaoks oli see väga suur elumuutus. Olen pärit Saaremaalt ning ei tundnud Tartust kedagi. Kristlane olin olnud selleks ajaks kaks aastat. Esimene kuu oli kerge šokk - ma ei lugenud Piiblit, ei julgenud ka kuhugi kirikusse minna. Miks kartsin? Olen terve elu väga vaikne, häbelik, ebakindel  ja arg olnud. Täielik introvert! Ma alati kartsin kõiki ja kõike. Kuna põhikoolis mind kiusati ka välimuse pärast, siis see jättis minusse tohutu suure jälje. Ka perekonnas ning suguvõsas olid probleemid. See periood oli kõige raskem minu elus ning selle mõjutusi on tunda isegi veel praegu, kuid väga vähe!

Tol hetkel Tartus uut elu alustades mul sõpru polnud. Mu elu oli väga igav. Enne 3D-sse tulekut külastasin ka teisi kogudusi, kuid ükski teine mulle kodusena ei tundnud. Kuulsin 3D kohta oma õelt, kes Tallinnas oli mõned korrad sealsetel kogunemistel käinud. Kuna ma väga kartsin erinevaid koosviibimisi, siis ka see tekitas veidike hirmu. Uurisin koguduse kodulehte ja mõtlesin, et võiks ju vaatama minna. See otsus oli suur ime! Tagantjärele ikka mõtlen, et kuidas ma julgesin. Kirjutasin Randole ja tema mind enda ja Meego kogukonda kutsus. Juba esimene kord seal tekitas suuri üllatusmomente. Alustades sellest, et  kogukonda minnes tuli Rando mulle isegi vastu! See tekitas tõsiselt suure wow-efekti!  Nii kartsin minna uute kohta täiesti üksi. Tollel koosviibimisel sain endale kohe ka sõbrad. Tundsin, et need inimesed ikka hoolivad palju ja päriselt!

Järgmine elumuutev hetk oli siis, kui olin käinud umbes kaks kuud kogukonnas. Sattusin Randoga koos kodu poole jalutama. Jutustasime ning tema ütles mulle väga huvitava lause, mis väga hästi võtab kokku selle, kui vaikne ma olin. Ta lausus: ,,Reelia, tead, sa võid ka kogukonnas rääkida!’’ Esialgu see võttis mind sõnatuks. Tal on ju lihtne öelda, ta ei tea mida ma tunnen. Terve elu oli mulle sisendatud, et see, mida räägin, ei ole oluline. Arvasin, et mitte kedagi ei huvita see, mida arvan. Mõtlesin, et kes mind ikka tähele paneb, olen lihtsalt keegi suvaline. Kuid  järgmine lause, mida Rando ütles, oli täpselt kümnesse. Ta andis mõista, et see, mida arvan ja mõtlen, on oluline ning teda minu arvamus huvitab. See kõik pidi küll olema sõna otse Jumalalt! Ning sellest korrast viskas ta mulle õhku ka mõtte filmida üles minu tunnistusvideo –  järgmine hetk, kus pidin mugavustsoonist välja astuma ning tegema seda, mida tõeliselt kartsin. Olen õnnelik, et selle pakkumise vastu võtsin!

Järgmised elumuutuse momendid olid siis, kui meie kogukond 2017. aastal pooldus ja läkitati välja uus kogukond. Siis said minu kogukonna juhtideks Merilyn ning jätkuvalt ka Rando. Algas periood, kus hakkas minu julgus kasvama, sain endas kindlamaks. Mulle hakati kogukonnas erinevaid ülesandeid andma,  kus sain vastutust võtta. Alustades toidust kuni lõpetades kogukonna juhtimisega. Nemad hakkasid minus nägema miskit - nad nägid minus juhti! Eriti imestasin selle üle, kui mind hakati kutsuma kogukonna juhtide väljasõitudele. Ma ei arvanud endast absoluutselt mitte midagi – küll aga Jumal arvas ning arvab endiselt!

Kõik need hetked selle kahe aasta jooksul on mind nii palju kasvatanud ja muutnud. Ma olen hoopis teine inimene kui siis, kui 3D-sse tulin. Ma ei tunne ennast enam isegi ära. Imestun igapäevaselt, kui vabalt ma võin suhelda inimestega, jagada enda arvamust, ning küsida küsimusi ja arutleda erinevate teemade üle. Jumal on teinud nii palju imelist minus! Tean, et minu muutus on toimunud ka tänu kogukonnas olevatele inimestele, kes nägid minus miskit, kes julgustasid ja innustasid ning motiveerisid ikka edasi minema. Tuleb olla kannatlik, sest tihti on nii, et muutused ei toimu kiirelt.

Kui võtta kokku kõik aeg 3D-s, võiks seda iseloomustada kui mugavustsoonist välja astumist, oma hirmudele vastu astumist ning täielikult igas olukorras Jumalale lootmist. Jumal on õpetanud, et  vaid nii me muutume ja areneme. Olles kuulekad Jumalale ning järgnedes Talle, sünnivad suured imed. Kui oled valmis muutuma, siis Jumal ka muudab!

Reelia, detsember 2018

***

Pidev elumuutus on üks 3D koguduse põhiväärtustest, mille kohta saad rohkem kuulda Sven-Joonatani kõnest.