fbpx Minusse on panustatud järjepidevalt: see on muutnud mu elu | 3D kogudus

Minusse on panustatud järjepidevalt: see on muutnud mu elu

Teise inimesse panustamine on ülioluline - Sa ei tea kunagi, kui kellegi elu võib tänu Sinu öeldud sõnadele või tegudele muutuda.

Kui ma kaks ja pool aastat tagasi esimest korda 3D kogudusse tulin, tundsin kohe, et nende inimestega on midagi teisiti. Mitte, et kristlased oleks kuidagi paremad olnud, aga nad hoolisid teistmoodi. Kohe esimesel korral küsiti minult kogukonnas, mis on 3D koguduse pühapäevane osadusaeg, et “Kuidas sul päriselt läheb?” ja “Mis on su raskused, millega täna võitled?”. Esimene ja automaatne vastus oli ikka, et “Täitsa hästi läheb, kõik on korras”, kuid hiljem kui teised inimesed kogukonnas avatult oma probleemidest rääkima hakkasid ja jagasid ausalt oma eludest, siis tundsin, et minu vastus oli lihtsalt pähe õpitud lause, mida olin harjunud oma teismelistest sõprade seas ütlema. 

Sain üsnagi lühikese aja jooksul aru, et inimesed koguduses päriselt huvitusid, kuidas mul läheb. Samas, kuna nii sooja ja abivalmist kohtlemist polnud ma kunagi varem näinud, siis tekkisid mul pähe kümned ja kümned, kui mitte sajad küsimused. Miks nad nii käituvad? Kas inimesed järgivad tõepoolest kõikvõimast Jumalat ja mida see neile juurde annab? Miks palvetatakse ja kuidas seda üldse õigesti teha?

Praegusel hetkel tunduvad minu jaoks nende küsimuste vastused loogilised, kuid tollel hetkel leidsin end olukorrast, kus ei julgenud sellest pea kellegagi arutada, sest arvasin, et need on kas liiga veidrad või liiga mõttetud küsimused ja peaksin ise nendele vastuseid teadma. 

Kuid mida aeg edasi, seda rohkem tundsin, et pean saama neist küsimustest kellegagi arutada. Ja ühel hetkel otsustaski minu kogukonnajuht, Marge, minuga rohkem suhtlema hakata. Algselt tegime tema ja kahe teise tüdrukuga rakugruppi, mis on väiksem grupp, kus on tavaliselt 3-4 samast soost inimesest ja kohtutakse regulaarselt, et ühise igatsusega Jeesust rohkem tundma õppida ja üksteise eludest jagada. Mäletan, kuidas julgesin esimesel rakugrupi kokkusaamisel küsida ka just neid kõige algelisemaid küsimusi ja Marge aitas mul lihtsalt ja arusaadavalt põhitõed selgeks teha. Ajapikku muutusid küsimused keerulisemaks, kuid Marge ei lakanud minusse panustamist. Ta alati uuris, kuidas mul läheb, ka siis kui olime otsustanud, et on aeg minna teistesse rakugrupidesse, et ka ise teiste eludesse rääkida. Marge huvitus minu tegemistest järjepidevalt, hakkas üha keerulisematele küsimustele vastama ja aitas ka võitlevate ja segaduses mõtetega. Samuti sai meie koos veedetud aja tähtsaks osaks palvetamine, mis kõik kasvatas mind tohutult ja sain ka üha enam kinnitust nii Jumala kui ka selle kohta, miks ja mida ma usun.

Üks ühele jüngerdamine ehk kokkusaamine, olulisemate teemade läbiarutamine ja abistamine ei lõppenud peale poolt aastat, kui olin esimestele suurematele küsimustele vastused saanud. Ei. Hoopis vastupidiselt. Mida aeg edasi, sest tugevamaks kasvasin usus küll ise, aga samas nii Marge kui ka mu kogukond ja tekkinud kristlastest sõbrad panustasid minusse edasi. Nii nagu iga asja õppimisega tuleb vaeva näha, tuleb ka usus pidevalt edasi kasvada ja uutele tekkinud küsimustele vastuseid otsida. Kindlasti ei tohiks jääda oma küsimuste ega mõtetega üksi ega paigale!

Jumal oli nii armuline ja saatis mu kõrvale inimese, kes panustas minusse, leidis potentsiaali ja ei ole jätnud mind ka kaks ja pool aastat hiljem. Ja kõige olulisem on see, et ma näen kui suure rõõmuga Marge minuga suhtleb ja minusse panustab, sest ta teab, et see kõik on Jumala missioon. Ka Jeesuse jüngrid kogesid sarnast kohtlemist, kui Jeesus isiklikult nendest huvitunud oli ja nende eludesse panustas. See ongi jüngerlik eluviis, mida mul on olnud au kogeda ja soovin ka ise ellu elada. Jeesus saatis oma jüngrid teele kahekaupa tema antud missiooni täitma, teades, kui oluline on, et me oma teekonnal üksi ei jääks. Jeesus läkitas neid sõnadega:  „Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe. Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele! (Lk 10:2)

See, et keegi minusse panustab, on minu elu muutnud täielikult ja usun, et neid tunnistusi saaks olla veel mitmeid ja mitmeid, kui mõistaksime ja elaksime ka päriselt välja, kui palju on igaühel meist tegelikult võimalik elusid mõjutada ja inimesi Jumalale lähemale tuua. 

Julgustan Sind otsima võimalusi inimestesse panustamiseks. Ole valmis neid abistama ja nende jaoks olemas olema, sest Jeesus on Sind ja mind usule kutsunud, et me võiksime Tema antud missiooni täita - teha jüngriteks kõik rahvad!  

Liisa 
28.04.2021