fbpx Marleni lugu | 3D kogudus

Marleni lugu

Võtsin Jeesuse oma südamesse vastu üle nelja aasta tagasi. Tegelikult, kui meenutan oma põhikooliaegu, kus ei olnud veel kristlane, siis mäletan, et ma ei olnud kunagi endaga rahul, ei oma iseloomu ega välimusega, ning alati igatsesin midagi enamat, aga mul polnud aimugi, mis või kes saaks muuta minu elu ja seda olukorda. Kõik algas sellest, kui käisime kahe sõbrannaga neist ühe kodus chillimas ja juttu ajamas, tihtipeale aga arutasime ka Jumalast ja piiblist. Mõlemad neist olid kristlased ning tegelikult arvasin minagi, et ju see Jumal kuskil eksisteerib, aga sellega ka asi piirdus.

Mõne kuu pärast läksime kõik koos üle-eestilisele kristlikule festivalile/laagrisse. Laagrilised jagati väikerühmadesse ning sattusin oma sõbrannadest eraldi, mis tähendas, et veetsin iga päev mingi osa oma päevast täiesti tundmatute inimestega, tutvudes üksteisega, rääkides Jumalast, palvetades ja mängides. Alguses idee nende „võõrastega“ koos ajaveetmisest tundus mulle kõige igavam osa päevast, aga päev-päevalt ma hakkasin neid aegu ootama. Mind panid palju mõtlema grupijuhi tunnistused tema elust, kuidas Jumal on teda aidanud ja täiesti ootamatul viisil tema palvetele vastanud. Laagri viimasel õhtul tegi mu grupijuht koos bändiga muusikat. Ühel hetkel ütles ta välja mõtte, et Jumal on pannud inimesed kindlatesse gruppidesse põhjusega ja see ei ole lihtsalt juhuslik. Need sõnad puudutasid mind nii sügavalt ja ma teadsin, et see oli algusest peale olnud Jumala plaan panna mind just sellesse gruppi. Sel hetkel sain aru, kui reaalne Jumal on ning ma ei ole siiamaani, kõik need neli ja pool aastat, päevagi kahelnud tema olemasolus.

Jumal on mind kõigi nende aastatega täiesti muutnud ja ilma temata ei oleks ma kunagi selles punktis, kus olen praegu. Ma armastan end kõigi oma vigade ja puudustega, pidevast muretsemisest on saanud peaaegu et muretu seis (sest tean, et Jumal on võimsam kui kõik mu mured kokku) ning reaalselt tunnen end tihtipeale kõige õnnelikuma inimesena ja seda põhjusel, et näen, kuidas Jumal töötab minu elus ja inimeste eludes mu ümber.