fbpx Jaanuse lugu | 3D kogudus

Jaanuse lugu

Ma kasvasin üles kolmelapselises peres. Mu vanemate vahel  olid pidevad pinged, lahendamata konfliktid ja tülid juba nende abielu algusest peale. Tulemusena sai minust inimene, kes tundus eakaaslastele imelik ja kelle peal oli kerge ’’talluda’’, sest ma ei osanud enda eest seista - mu peres polnud üldjuhul praktiseeritud elutervet suhtlemist vastastikuse mõistmisega ja minu enesehinnang oli peaaegu olematu. Mind hakkasid kummitama enesetapu mõtted ja mõtted sellest, kuidas mõne koolivenna, kes mind noris ja põlgas, ära tapan, samas minu sees oli suur küsimus - kuidas suudaksin küll andeks anda?

Mu ema kutsus mind kirikusse ja kogesin sellist julgustavat õhkkonda, mida polnud varem kogenud.  Peale mõnda korda kirikuskäimist tekkis minus suurem huvi Jumala vastu. Üks kristlane küsis minu käest, et kas tahaksin oma elu anda Jumala kätesse. Mõistsin, et Jumala kui sellise kätesse oma elu anda ongi see lahendus, mida olen otsinud, et pääseda sellest kurjast, mida olin inimeste poolt kogenud. Tol õhtul palvetasin, et annan oma elu Jumala kätesse ja palusin andeks oma patud. Ma kogesin täielikku vabadust ja rahu, mida polnud mitte kunagi oma elu jooksul kogenud. Tänaseks olen mõistnud, et mul oli puudu täiuslikust isast, kes oleks tugev, armastav, hooliv, osavõtlik ja mõistev isiksus, kellest võiks lähtuda minu identiteet ja eeskuju. Nii täiuslik on aga ainult Jumal, kelles on isa süda nii suur, et ta andis oma täiusliku poja minu eest ja minu pattude pärast nii suurtesse kannatustesse.

Aja jooksul on Jumal mind teinud terveks ja minus on kasvanud usaldus Jumala vastu. Usun aina kindlamalt, et Jumal saab mu elu juhtida nii, et mu tõelised sügavad vajadused oleksid täidetud. Kui enne haletsesin oma jõuetust ja haavasid oma hinges, siis nüüd mõtlen rohkem sellele, et kellele ja kuidas saaksin kasulik olla, panustada oma elu, aega ja energiat. Minu enesehinnang rajaneb sellel, et olen Jumala laps. Sõltumata sellest kui palju kurja on keegi minule teinud, saan minus oleva Jumala armastuse läbi inimestele andeks anda, lasta Jumalal ennast terveks teha ja hoolida nendest inimestest, kes minust ei hooli - sellele kõigele on mind inspireerinud Jumala isiklik armastus minu vastu.