fbpx Helini lugu | 3D kogudus

Helini lugu

Hei, mina olen Helin, Raplas kasvanud ja Tallinnas õppiv ja töötav tudeng, kristlane. Aga alles aasta tagasi olin ma täiesti tavaline noor inimene. Ma õppisin, töötasin, pidutsesin, üritasin suhet luua ja proovisin elust võtta kõike. Ma ei olnud kunagi millegagi päris rahul ja otsisin oma elule mingit suuremat mõtet ja sihti, kuid alati tundus see nii mõttetu ja kättesaamatu. Ma olin kogenud oma elu jooksul palju suhteid, kus ma sain haiget, aga neist viimane murdis mu täielikult. Mu suhted nii poisi kui ka sõpradega jooksid ummikusse ja ma ei teadnud, kuidas käituda või mida teha. Kuni eelmise aasta suve alguseni, kui mu noorem õde, kes oli selleks ajaks olnud kristlane juba 2 aastat, kutsus mind Piiblipäevadele. Käisin seal kahel õhtul teenistusel, kus ma tundsin esimest korda, et mu elu ei ole tühine, see puudutas mind hingepõhjani.

Hakkasin käima Rapla Vabakoguduses noortekatel, kus kohtusin ka Sven-Joonataniga 3D kogudusest Tartus. Ma kuulsin seal esimest korda evangeeliumi, mis muutis minu mõtlemist ja elu täielikult ja ma õppisin Jumalat tasapisi tundma. Mulle kingiti sünnipäevaks Josh McDowelli raamat „Vankumatu“, ma lugesin seda enda sünnipäeval, 5.augustil ja see raamat kõnetas mind väga palju. Raamatu lõpus oli aga päästmispalve ja sel hetkel ma teadsin, et see on mu järgmine samm ja ma võtsin Jeesuse oma ellu vastu, alates sellest päevast on mu elu olnud kõike muud kui tavaline. Seda armastuse ja vabaduse tunnet, mida ma kogesin, on võimatu sõnadesse panna.

Ma olin juba varem kuulnud, et Sven-Joonatan tuleb Tallinnasse rajama 3D koguduse campust ja Jumal ütles mulle, et see on koht, kuhu ma kuulun. Seega hakkasin sügisest käima rajamistiimi kokkusaamistel ja alustasime Tallinnas ka kodugrupiga. Visioon jõuda inimesteni, kes on kaugel Jeesusest, kasvas minu südames aina suuremaks. 17.novembril andsin ma oma elu täielikult Jeesusele ja sain ristitud 3D kogudusse.

Sellest aastast olen ma täielikult kaasas 3D Tallinna rajamistiimiga ja juhin Tallinnas kodugruppi. See pool aastat on olnud kõige parem ja pöörasem aeg minu elus, mille keskel ma olen kogenud täielikult Jumala armastust ja andestust. Ma olen väga põnevil, kuhu Jumal mind juhib, sest nüüd ma tean, mis on minu elu mõte – ehitada üles Jumala Kuningriiki.