fbpx Hele-Liisi lugu | 3D kogudus

Hele-Liisi lugu

Oli see siis aasta 2009 või 2010, enam täpselt ei mäleta, aga võtsin julguse kokku ja läksin esimest korda noorteõhtule. Olin kuulnud, et toimub selline asi ja otsustasin siis ka end kohale vedada. See toimus Club Tallinnas reede õhtul kell 19. Esimese asjana uksest sisse astudes märkasin õnnest ja elurõõmust pakatavaid inimesi, nad küsisid mu nime, kuidas ja kelle kaudu ma sinna jõudsin ja kuidas mul läheb. Ma ehmusin algul päris ära, sest ma polnud kunagi arvanud, et sellised inimesed reaalselt kusagil eksisteerivad. Pärast seda õhtut hakkasin ma iga reede  „põgenema“ noorteõhtutele, et jätta hetkeks ukse taha kõik halb ja negatiivne, olla koos siirate ja avatud inimestega ja olla osa nende seltskonnast ja headusest. Läbi ülistuslaulude ja kõnede sain aru, et selle taga on midagi suuremat. Midagi, mille nimi on Jumala armastus.

 Mida rohkem ma hakkasin käima noortekatel ja pühapäevastel teenistustel, seda rohkem tugevnes minu usk. Ma sain päästetud aastal 2011 ja ma ütlen, käsi südamel, et see oli minu elu parim päev ja ma ei ole siiani mitte kordagi kahetsenud enda otsust. Ma ei ütle, et pärast kristlaseks saamist on mu elu olnud perfektne ja just selline, nagu ma ette kujutasin. Valusad  õppetunnid ja läbikukkumised ei ole kuskile kadunud, aga elades koos Jeesusega on neid palju, palju kergem üle elada. Ma annan kõik Tema kätte, ma usaldan kõiges Teda ja uskuge, see on parim viis, kuidas elada. Olen saanud ka palju kriitikat selle kohta, et ma olen „usuhull“ ja „ajuloputust saanud“ ja nii edasi. Ei, ei ole. Ma olen ise teinud otsuse elada koos Jumalaga ja ma ei ole Tema olemasolus kordagi kahelnud.

Kes meist siis ei tahaks enda igavikku veeta paradiisis? Milleks teha enda otsus viimastel elutundidel ja siis, kui oled juba sellest ilmast lahkumas, kui sa saad teha selle otsuse kohe, nüüd ja praegu ja olla nii olevikus, tulevikus kui ka igavikus Temaga?

Sest nii on Ta meile lubanud: „Ära karda, sest mina olen sinuga; ära vaata ümber, sest mina olen su Jumal: ma teen su tugevaks, ma aitan sind, ma toetan sind oma õiguse parema käega!“ Jesaja 41:10