Gasanna lugu

Minu nimi on Gasanna ja ma olen 17-aastane. Jeesust tunnen ma juba väga väikesest peale, aga ma ei ole kogu oma elu Jumalale lähedal olnud. Ma olin 2 aastat sügavas depressioonis, mille tõttu olin ka mõnda aega sõltuvuses alkoholist ja enesevigastamisest. Mind piinasid depressiooni tõttu ka ärevushäire ja paanikahood. Minu elus oli inimene, kes nelja kuu jooksul peksis mu sõpru ja ähvardas mind ja mu peret ära tappa. Mind mõnitati ja kiusati ja just eriti selle pärast, et ma uskusin Jeesusesse. Lõpuks murti mu koduuks maha ja tuldi mulle noaga kallale. Politseis ja kohtus räägiti, et mina mõtlesin selle kõik välja. Sellest tekkisid mul posttraumaatiline stressihäire ja dissotsiatiivne häire. Ma hakkasin igal pool krampides värisedes teadvust kaotama ja veetsin palju aega haiglas. Raskematel hetkedel tundsin, kuidas minu pähe tulid mõtted endalt elu võtta, mis ei olnud minult endalt. Saatan püüdis mind neljal korral veenda, et enesetapp oleks parim ja ainus lahendus. Seetõttu veetsin ma eelmise aasta augustis kuu aega psühhiaatriakliinikus ja teise korra veel sama aasta sügisel. Haiglast leidsin ma häid sõpru ja seal oli inimesi, kellega sain koos palvetada ja Piiblit lugeda. Olen tõeliselt tänulik selle eest, et seal haiglas mul need võimalused avanesid. Samal sügisel jätsin kooli pooleli, sest haiguse tõttu ei olnud mul võimalik enam õppida ja ma ei suutnud kodust väljas käia ega inimestega rääkida.

Täpselt 1 aasta tagasi tutvusin ma Living Roomi teenistusel oma poisi Joeliga, kes hakkas koheselt minu eest iga kord palvetama, kui me kohtusime. Jaanuaris rääkisin ma talle oma loo ja me hakkasime iga päev koos mu tervise eest palvetama. See oli minu jaoks kohutavalt raske, kuna olin kindel, et ma ei saa terveks, tundus võimatu, et mina võiksin muutuda. Tasapisi hakkasin ma uskuma, et tegelikult see oleks Jumalale võimalik, aga siiski ma ei tahtnud seda, kuna olin sellise eluga harjunud. Aga Joel uskus minusse ja teadis, et Jumalal on minu jaoks palju parem plaan. Me palvetasime iga päev peaaegu 4 kuud ja ei andnud alla. Ma ei kaotanud sellel ajal siiski kordagi usku ja käisin samal ajal ka erinevate koguduste teenistustel. Kõik see kestis päevani, kui me olime Joeliga Põlva kirikus Benjamin Lillemäe sünnipäevateenistusel ja mina sain päeva pealt tervendatud. Kõik halb sai purustatud! Haigust enam ei olnud. Me kõndisime sooja päikese käes mööda Põlva tänavaid ja mina olin terve ja rõõmus, esimest korda kahe aasta jooksul. 1,5 aastat ei olnud ma saanud nutta, kuna see ei olnud minu jaoks füüsiliselt võimalik, nüüd sellel päeval võisin nutta nii palju kui tahtsin. Ma olen praegu nii tänulik, et saan tunda rõõmu ja kurbust ning eriti selle eest, et ma saan nutta, sest olla tuim oli kordades raskem kui ükskõik missugune kurbus, mis elus ette võib tulla. Kuu aega pärast Põlvast tulekut jäeti ära antipsühhootikumid, sest mul ei olnud neid enam vaja ja tänaseks on mu antidepressantide kogust vähendatud tervelt koguselt veerandile. Vähehaaval hakkasid kaduma ärevus ja paanika ja Jeesus vabastas mind täielikult igasugustest sõltuvust tekitavates asjadest. Armid minu jalgadel, mis olid juba pool aastat olnud tumepunased ja ei paranenud isegi päikese käes olles, hakkasid päevapealt valgeks muutuma! Sel suvel sain teist korda ristitud. Jumal on andnud mulle nii palju jõudu, et ma pole juba 9 kuud tahtnud alkoholi juua. Olen tõeliselt vaba asjadest, mis mind varem kinni hoidsid!

Jeesus ON tervendaja, sest tänaseks olen ma 6 kuud olnud vaba kõikidest haigustest, mis mul kunagi olnud on. Nüüd 3D koguduses ja kodugrupis käies olen ma saanud julgust, et õppida jälle inimestega rääkima, olen saanud imelisi sõpru. Mu elus on nüüd täiesti teistsugused ja paremad inimesed, kui olid varem. Tunnen, et olen nende poolt väärtustatud ja armastatud. Ma olen tänulik, et Jumal pani mu ellu Joeli, kelle kaudu Ta sai mind tervendada ja et Ta andis mulle uue elu! Ma olen nii tänulik Jumalale, et Ta on lasknud kõikidel nendel asjadel juhtuda, sest ma olen jõudnud nii lähedale Jumalale, et ma olen iga hetke oma elust Tema ligiolus ja elan kõige rõõmsamat ja imelisemat elu koos oma Päästjaga!