fbpx 7. päev | Kas Jeesuses on midagi enamat? | 3D kogudus

7. päev | Kas Jeesuses on midagi enamat?

Loe esmalt need lõigud Piiblist:

Aga Toomas, keda nimetatakse Kaksikuks, üks kaheteistkümnest, ei olnud nendega, kui Jeesus tuli. Teised jüngrid ütlesid nüüd talle: „Meie oleme näinud Issandat.” Aga tema ütles neile: „Kui ma ei näe tema käte sees naelajälgi ning ei pista oma sõrme naelte asemeisse ega oma kätt tema külje sisse, ei usu ma mitte!”
Ja kaheksa päeva pärast olid ta jüngrid taas kodus ja Toomas nendega. Uksed olid lukus, aga Jeesus tuli, jäi seisma nende keskele ja ütles: „Rahu teile!”
Seejärel ta ütles Toomale: „Pane oma sõrm siia ja vaata minu käsi ning pane oma käsi ja pista mu külje sisse ning ära ole uskmatu, vaid usklik!” Toomas vastas talle: „Minu Issand ja minu Jumal!”
Jeesus ütles talle: „Kas sa usud seepärast, et sa oled mind näinud? Õndsad on need, kes ei näe, kuid usuvad.” (Jh 20:24-29)

Ja see tunnistus on: Jumal on andnud meile igavese elu ja see elu on tema Pojas.
Kellel on Poeg, sellel on elu; kellel ei ole Jumala Poega, sellel pole elu. (1Jh 5:11-12)

Jeesus päästab

Paljud võiksid öelda Jeesuse kohta samamoodi nagu Toomas - kuni ma teda näha ja katsuda ei saa, ei usu ma kunagi. Toomase maailm löödi kõikuma, kui temal tõesti see võimalus oli - puudutada ülestõusnud Kristust. Ta hüüdis uskudes: “Minu Issand ja minu Jumal!” Jeesuse vastus oli aga see: “Õndsad on need, kes ei näe, aga usuvad.”

Kas sa usud, kuigi pole näinud?

Kuigi meil ei pruugi olla võimalust Jeesust füüsilisel kujul näha, on meil ometi palju põhjuseid temasse uskuda- nii intellektuaalseid kui ka kogemuslikke, kui tunnistame Jumala reaalset tegutsemist teiste ja enda eludes.

Jeesus tahab puudutada igaühe hinge sügavaimal võimalikul viisil. Sõnum temast justkui lõikab südametesse, eemaldades sealt valed ja poolikud tõed. Jumal tahab muuta ka sind, ennekõike vabastada sind patususest, mis meid kõiki vangistab ja meie ning teiste elusid lõhub.

Kui mõistad oma patusust ja tead tõde Jeesuse kohta, siis on sul võimalus täna pöörduda Tema poole ja tunnistada nii:

Kallis Jeesus! Sina oled elava Jumala poeg, kes sündis, et inimkond päästa. Sa oled täiuslik vahendaja Jumala ja inimeste vahel ning eeskuju, keda järgida. Sina andsid end ristile maailma pattude eest, olles ise patuta. Sa tõusid üles surnuist ja tõestasid oma identiteeti. Sa oled kuningas, kes valitseb kõige üle.

Ma tahan parandada meelt oma patust. Ma olen olnud uhke ja tahtnud ise, ilma sinuta, enda elu valitseja olla. Ma palun andeks, et olen otsinud päästet inimestest ja muudest asjadest peale sinu. Ainult sina saad mind päästa! Ma usun, et sina elasid elu, mida mina ei suutnud, surid surma, mida mina väärt olin ja tõusid üles minu pattude andestuseks. Palun päästa mind patu ja surma käest.

Jumal, ma igatsen anda oma elu sulle, et leida tõeline elu sinus. Ma usun sind kogu oma südamega. Varusta mind, et võiksin käia sinu valgustatud teerajal ja täita sinu antud missiooni kuulutada sinust kuni oma elupäevade lõpuni siin maa peal.

Mõtlemiseks:

Millised kahtlused hoiavad sind eemal Jeesust ülistamast?
Kuidas mõjutavad Jeesuse identiteet ja missioon sinu identiteeti ja missiooni?