fbpx 15 | Johannese evangeelium | 3D kogudus

15 | Johannese evangeelium

Loe Jh 15.

Surnud oksad ei kanna vilja. Samuti ei vaja nad pügamist, vaid nad lõigatakse kohe ära. Pügamine või puhastamine pole ainult okstele, aga ka inimestele, kes on elus ja kannavad vilja, otsides Jeesust, Temaga ühenduses olemist, Talle järgnemist, kasvamist ja muutumist.

Armastus on vili. Rõõm, rahu, kannatlikkus, lahkus, headus, ustavus, tasadus, enesevalitsus on kõik Vaimuviljad (Gal 5:22-23). Need on tunnused, mis on nähtavad inimeses, kes on ühendatud Jeesusega, viinapuuga. Mida teised näevad, on peegeldus sellest, mis toimub meie sees. Jeesuse järgijana peaksid teised neid vilju meie elus nägema. Kui sa neid vilju oma elus ei näe, siis võib-olla on aeg saada Jeesusega kontakti. Pöördu allika poole, mis annab sulle elu, mis on külluslik ja kannab vilja.

Kui sa oled okste pügamise etapis, siis see on sellepärast, et sa oled Jeesusega ühenduses. Sa kasvad ja muutud ning Ta valmistab sind ette millekski ilusamaks, uhkemaks ja paremaks, kui sa praegu oled. Jeesus ei ole rahul sellega, kui sa jääd selliseks, nagu sa oled - Tal on sinu jaoks midagi enamat varuks. Ta tahab sinu jaoks kõige paremat! 1. Peetruse 5:7 ütleb: “Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest!” Ta hoolib sinust ja kuigi praegune etapp võib olla valus ja ebamugav, siis Ta ei lase sul jääda sinna, kus sa praegu oled, sest Tema teab, et sinu jaoks on midagi palju ilusamat ees ootamas. Ta täiustab sind, sest Ta hoolib sinust nii väga.

1. Mida Sa õppisid Jeesuse kohta sellest peatükist?
  2. Kas Sinu elus on Vaimuviljad nähtavad?
  3. Millised praktilised sammud aitaksid Sul jääda Jeesusega ühendusse ning kasvada suhtes koos Temaga?