fbpx Väikesest saab suur | 3D kogudus

Väikesest saab suur

Pühapäev, 30. september 2018

Viimase paari kuu jooksul on toimunud 3D koguduse elus hulgaliselt tähenduslikke suurüritusi: Võimaluste Festivalist kuni Piiblipäevadeni oleme võinud näha erakordselt palju Jumala kätetööd. Samas nagu väljendasin ka oma kõnes koguduse 8. aastapäeval, siis suured asjad saavad alguse väikestest.

Jeesus ütles, et Jumala kuningriik on sinepiivakese sarnane, mis küll on väikseim kõigest muust, kuid kasvab suurimaks. Just sellel põhjusel tahame järgmise paari kuu jooksul 3D koguduses panna fookuse eelkõige just väikesele ehk juuretasandile nii, et kõik võiksid olla kaasatud nii rakugruppi kui ka kogukonda. Usun, et PP40 festivalil deklareeritud uskumus, et iga inimese lool on mõju, on meie kõigi südamesse süübinud, kuid nüüd on aeg, et igaüks meist konkreetselt küsiks: kelle elule? milline mõju?. Tugevades koguduse vudamenti, loome parima pinnase, et Jumal võiks selle peale midagi suuremat ehitada.

Lisaks usun, et meil on võimalik mõjutada ja kujundada ka laiemat ühiskondlikku kultuuri, seda eriti lähisuhete valdkonnas. Selles osas saab märgilise tähendusega olema novembri alguses toimuv suhete väljasõit, mis annab võimaluse valmistuda tulevasteks ning tugevada olemasolevaid abielusid tervislikul viisil. Jätkuvalt on rõõm ära märkida, et meie kogukonnajuhtide ja Veduri kokkusaamised on kinnitamas, et koguduses on kasvamas üles uus põlvkond noori, kes usub, et teenimine on privileeg mitte probleem ning et usk on paljundamiseks, mitte peitmiseks. Aitäh, et hoiate seda latti kõrgel, olen uhke teie kõigi üle!

Parimaga,
Jakob