fbpx TUNNISTUS - uue kogukonna rajamisest: ühest saab kaks | 3D kogudus

TUNNISTUS - uue kogukonna rajamisest: ühest saab kaks

Kolmapäev, 31. jaanuar 2018

Millest saavad asjad alguse? Vahel harva teame me täpseid vastuseid. Minu jaoks arvatav teekond ühe uue 3D kogukonna rajamisele sai alguse umbes 2017. aasta suve lõpul, mil toimus Võimaluste Festival.

Festivali viimasel päeval oli kogukonnaaeg – hea osadus, kus inimesed said oma kogukonna keskel jagada ja tunnistada, mida Jumal laagri vältel teinud oli. Lisaks kokkuvõtvale ajale oli see ka hea stardikoht koos kogukonnaga nn uuele hooajale vastu minna. Mäletan, et meie kogukonnajuht Mihkel ütles, et ootab suurima põnevusega, mida Jumal sügisest uuel kogukonna perioodil tegema hakkab. Aeg läks ja juba mõni pühapäev hiljem meie kogukonna ühisel väljasõidul Viru rabasse sain ühe vestluse käigus selguse minna 3D juhtimiskooli Vedur. Nii läkski – Vedur hakkas vaikselt hoogu võtma, ja kuigi ma siis veel ei teadnud, oli see plaan isegi kaugem: vaikselt uueks kogukonnaks valmistumine.

Järgnes kogukonnajuhtide kokkusaamine oktoobris ning paar nädalat hiljem saime me rääkida oma kogukonnajuhtide Mihkli ja Eliisabetiga uue kogukonna loomise mõtetest juba konkreetsemalt – selgus, et ka vend Jaanus oli saanud südamesse uue kogukonna rajamise. Sellest ajast peale on plaan saanud kindlama toestuse ja liikumine eesmärgi suunal alanud. Selle kõige juures on tagantjärgi väga huvitav näha, kuidas Jumal juhib vaikselt ja kindlalt, meie osa on Teda usaldada!

Uue kogukonna loomise juures on mul südames olnud selline tunne, mida arvatavasti kogesid ka Jeesuse jüngrid: nad olid Jeesusega koos olles juba piisavalt koolitatud, kuid kindlasti mitte veel kogenud ja pidid hakkama asju praktikasse panema. Ka uue kogukonna loomine on vastutuse võtmine ja senise jüngrielu järgmine samm. Samas on ausalt-öeldes olnud südames ka väike ärevus, et kuidas kogukond formeerub, ja kuidas kõik toimima hakkab, kuid teiselt poolt ei jäta rahule “püha rahulolematuse” tunne minna ja tegutseda, et viia evangeeliumi sõnumit inimesteni ja aidata neil usus üheskoos kasvada. Usun, et kogukond ongi üheks väga heaks võimaluseks selle teostamisel.

Meie visiooniks on luua kogukond, mis oleks avatud perekonnaks (nagu 3D kogudus üldiselt) ja ka põnevaks kohaks inimestele, kes tahavad järgneda Jeesusele, või siis ei ole Jumalast üldse teadlikud, aga tahaksid saada. Lisaks näeme kogukonna elus olulist osa jüngerlusel ja seetõttu on mõneti väljakutseks saavutada võrdne tasakaal meeste ja naiste vahel, et jüngerdatud saaksid mõlemad poole. Siinkohal on rõõm tõdeda, et Jumal juba saadab meie teele sarnase visiooniga inimesi alustamaks üheskoos ühe uue kogukonnaga.

Henri

 

Minu elus on olnud üks suurimaid väljakutseid näha kaugemale enda probleemidest. Viimase paari aasta üks suurimaid muutuseid, mida Jumal on teinud, on mõistmine, et Jumal Elab ja Tema on loonud inimese elama. Elavat isikut ei ole võimalik sunniga panna midagi tegema, vaid tahe liikumiseks peab tulema tema seest. Jumal on mind palju tervendanud ja elavdanud. Jumala headus minu vastu on mind pannud tahtma anda edasi seda, mis mina olen saanud.

Kristuses on kogu potentsiaal elumuutuseks. Jeesuse järgijate vaimulik kasv nõuab aega ja panust. Neid pole võimalik sundida kasvama, vaid arm muutusteks tuleb Jumalalt. Kristus tahab elada meie südametes ja tervendada katkiseid elusid. Kogu tarkus, armastus, usk ja arm, mida Jumal on mulle andnud, vajab edasiandmist nendele, kes seda vajavad.

Mihkli ja Eliisabeti kogukonnas olen olnud selle algusest peale. Vaimuliku kasvamise teekonnal edasi liikudes elavnesin südames ja hakkasin märkama, et olen isekas. Olen palunud Jumalalt, et Tema muudaks mind isetumaks. Uus elu, mis mulle on kingitud, on tõeliselt tähenduslik vaid siis, kui annan seda edasi. Augustis 2017 märkasin, et meie kogukonnas on juba umbes 8 inimest ja varsti oleks vaja poolduda. Minu sees hakkas tõusma igatsus võtta vastutust kogukonna eestvedamises. Julgus väljakutse ees on minus poole aasta vältel suurenenud. Kogukonnajuhina vastutuse võtmist näen loomuliku sammuna. 

Jaanus