fbpx TUNNISTUS - Usaldusest | 3D kogudus

TUNNISTUS - Usaldusest

Neljapäev, 1. juuni 2017

Olen viimasel ajal täheldanud seda, mida tähendab minu jaoks usaldus. Usaldus on see, mis sõpru ühendab. Kui oled inimesega lähedaseks saanud, usaldad oma mured talle. Ma päris kaua aega arvasin, et kõik inimesed, kellega väga hästi läbi saan, on usaldusväärsed. Kahjuks olen pidanud nii mõnigi kord selles pettuma.

Inimesega, kellega tunned, et oled juba suhteliselt lähedane ja võid temale kõigest rääkida, võib muutuda kellekski, kellele Sa ei suuda enam mitte kui midagi usaldada, sest Sa ei saa enam talle kindel olla, kas see jutt levib edasi või mitte. Viimasel ajal on tihti juhtunud, et usaldan kellelegi lähedasele inimesele midagi, mis on olnud pikalt mu südamel, aga lüüakse sõna otseses mõttes nuga selga. Ausalt öeldes on nüüd neid, keda saan täielikult usaldada, mitte kartes, et jutt edasi levib, suhteliselt vähe.

Piiblis Matteuse evangeelium 12:34-37 ütleb nii:

“Teie rästikute sugu, kuidas te võiksitegi rääkida head, kui te olete kurjad? Sest suu räägib sellest, millest süda on tulvil.  Hea inimene võtab heast varamust head ja kuri inimene võtab kurjast varamust kurja. Aga ma ütlen teile, et inimesed peavad kohtupäeval aru andma igast tühjast sõnast, mis nad on rääkinud, sest su sõnadest mõistetakse sind õigeks ja su sõnadest mõistetakse sind süüdi.”                                                                                                                                               

Lõpuks loeb ikkagi see, et mida Sina oled öelnud, mitte see, mida keegi teine Sinu kohta levitanud on. Aga ainus, keda selles olukorras 100% usaldada saame, on Jumal. Tema ei löö kunagi nuga selga, isegi siis kui tunnen, et olen oma muredes täiesti üksi. Kui tunnen, et mõned inimesed on nii ebausaldusväärsed, pean iga kord olema ettevaatlik, mida ma oma elust jagan, mida mitte, siis Jumalale võin rääkida absoluutselt kõike, sest tema teab ainsana, mis toimub meie eludes ja südametes.

"Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest!" 1 Pt 5:7

Õnnistusi!

Ave