fbpx Tunnistus – Pärnu kogukonna rajamisest | 3D kogudus

Tunnistus – Pärnu kogukonna rajamisest

Teisipäev, 1. august 2017

Eelmise aasta jooksul tundsime Jakobiga, et Jumal suunab meid oma mugavusest välja astuma ja kolima Pärnusse, et seal alustada 3D koguduse kogukonnaga, et veel rohkem inimesi, kes on Jumalata ekslemas ja otsimas võiksid leida oma eludele tähenduse ja elava suhte Jeesusega. 

Niisiis pakkisimegi 7. juunil oma asjad Tallinnas ühte auto kärutäide kokku ja sõitsime Pärnusse oma uude koju. Samale ajale langes minu jaoks ka arsti lõpueksam, katsed edasisele spetsialiseerumisele ja uus töökoht. Pärnus tundsime vaid väheseid inimesi ja üsna põgusalt. Tol perioodil tundsin koormat, et justkui ka teiste inimeste ootused meile on kõrged, et 3D Pärnusse laienemine ikka hästi õnnestuks ja näeksime elumuutusi ka siin. Kõik see kokku tegi kohanemise alguses minu jaoks veidi raskeks, kuid on õpetanud kokkuvõttes usaldama rohkem Jumalat ja lootma Tema jõule ja tegutsemisele ning praeguseks olen juba paremini sisse elanud ja saanud rõõmustada koos Jakobiga sellest, et oleme näinud Jumalat siin samm haaval inimeste eludes tegutsemas ning usun, et Jumal tahab meid oma parima äranägemise järgi just Pärnus kasutada.

Olulise tähtsusega oli meie jaoks 3. juuli avateenistus, kus paljud 3D inimesed ka kohal olid ja kus ühiselt saime panna hea alguse Pärnu kogukonna elule. Teenistusele tuli üle 130 inimese, kellest mitmed olid mujalt kogudustest uudistamas ja kaasa elamas, aga samas oli kohal ka neid, kes kunagi varem koguduses käinud ei olnud või mingil põhjusel Jumalast eemale jäänud.

Pärast avateenistust oleme saanud kogukonnaga kolmel pühapäeval kokku ning samuti mõned korrad nädala sees ühiselt aega veetnud. Inimesed, kes on kohal käinud, on olnud üsna erinevates kohtades ka usuliselt – on olnud nii kristlasi, kui ka neid, kes alles esimesi kordi usuga kokku puutuvad. Päris mitmed on ka kolimas sügisest mujale linnadesse õppima. Veel ei ole tekkinud kindlat gruppi inimesi, kes kohal käiksid, aga püüame ehitada  suhteid tugevamaks ja isiklikumaks ka väljaspool kogukonda, et tekiks püsivam grupp inimesi, kes tahaksid olla osa 3D tegemistest ja seeläbi Jeesust rohkem tundma õppida. See on ka midagi, mille võite palvesse võtta, sest palve muudab palju!

Maali