fbpx TUNNISTUS - mis värk Jumalal nende kannatustega on? | 3D kogudus

TUNNISTUS - mis värk Jumalal nende kannatustega on?

Reede, 1. detsember 2017

Viimasel ajal olen palju mõelnud sellele, miks on mu ümber nii palju kannatusi ja valu? Miks ma lasen mõjutada ennast negatiivsetest inimestest, külmast ilmast või pimedusest? Ma ei tea, kus punktis oled Sa hetkel oma elus – kas Sa tunned, et valdavalt on kõik tasakaalus või tegelikult on elu nii “metsas” kui üldse olla saab (või kuskil seal vahepeal) – ma tahaksin Sind julgustada, miks raskused võivad ka “head” olla ning kuidas võiks Jumal neid õnnistuseks pöörata.

Tänu kristlikule ja armastavale kodule on Jumal hoidnud mind suures osas väga paljudest kiusatustest ja valusatest kogemustest ning vahel mõtlen, millega ma selle kõik ära olen teeninud. Samas on Jumal andnud mulle korduvalt mõista, et isegi kui tervislik elu ja terved suhted on tänapäeva ühiskonnas haruldane nähtus, siis tegelikult on see midagi, mida Jumal on IGALE inimesele algusest peale soovinud. Paljuski sõltub meist endist – meie valikutest, sõpradest, kodust, keskkonnast.

Vahel me võrdleme endid teistega ja vabandame olukordi välja sellega, et me ei saa ju valida inimesi oma perekonda, klassi või tööle. Nad kujundavad paljuski me igapäeva ja kui meil pole oma klassikaaslaste, vanemate või kolleegidega piisavalt hea kontakt, siis kannatamegi. Ma pole sellega päris nõus. Jumal on meid kõiki loonud oma näo järgi ja meil kõigil on oma teekond, mille peame läbi käima. Usun, et Jumal ei pane meist kellelegi suuremat “koormat”, kui suudaksime kanda. Vastupidi, see näitab, et Jumal on meid loonud tugevaks isiksuseks ja näeb meis tohutut potentsiaali. Ta tahab meid vormida ja kasvatada, et võiksime raskustest tulla välja tõelise võitjana! Loomulikult mitte üksi, vaid koos Jumalaga. Siin kohal meenub mulle kirjakoht, mida sageli endale keerulisel hetkel meenutan: 1Kr 10:13 “Senini pole teid tabanud muu, kui inimlik kiusatus. Aga Jumal on ustav, kes ei luba teid kiusata rohkem, kui te suudate taluda, vaid koos kiusatusega valmistab ka väljapääsu, nii et te suudate taluda.”

Hb 12:7 “Kannatused on teile kasvatuseks: Jumal kohtleb teid nagu poegi, sest mis poeg see on, keda isa ei kasvata?”. Nii oma elus, aga ka oma õpetajaametis olen kogenud, kuidas see kirjakoht on 100% tõsi. Inimene õpib kõige paremini läbi vigade ja raskuste. Näiteks kui õpilane on krooniline tähtaegadest ülelaskja, aga ta saab oma laiskuse ja tähelepanematuse eest viimaks hinde “1”, siis rohkem tema tööd pole maha ununenud. Loomulikult oli selle näite taga pikemaid ja tõsisemaid vestluseid ja selgitusi. Taolisi näiteid võiksin tuua pea iga nädal. Keerulisem on aga siis, kui tegemist on tõsise probleemiga, mida paari vestluse või hindega ei lahenda.

Minu üks raskuspunkt oli kaua aega sõbrad või õigemini nende puudumine. Mu ümber võis olla kümneid inimesi, kellega suhelda, aga ma ei veetnud nendega kunagi üks-ühele aega või ei suutnud jagada oma rõõme-muresid, sest ma ei tundnud, et keegi neist oleks mu jaoks see “minu inimene”.  Taoline eraklus kestis päris pikalt kuni ülikooli algusaastateni. Alles 3D kogudusse jõudmisel hakkasin Jumalat paluma, et Ta saadaks mu ellu inimesed, kellele saaksin loota ja kes võiksid minu osas sama tunda. Jumal vastas sellele palvele, aga see võttis aega aastaid. Praeguseks on Jumal õnnistanud mind armastavate sõprussuhetega, mis tekkisid tänu sellele, et olin kannatlik ja lasin Jumalal ehitada nii lõbusaid kui ka keerulisi kogemusi, mis ehitasid üles tõelist usaldust.

Sama on ka teenimise ja andide avastamisega. Valdavalt me ei avasta oma kutsumust üle öö. Enne tuleb selleks proovida ja katsetada, öelda Jumalale “jah, ma proovin Peetruse moel astuda paadist välja ning järgneda Sulle tundmatusse” – olgu selleks mõni väike vastutus (näiteks kogukonna keskel uksel tervitada sõbralikult igat liiget) või suurem otsus (kogukonna juhtimine). Mida varem me ütleme Jumalale “jah” ja mida kiiremini me õpime oma otsuseid koos Jumalaga Tema heaks tegema, seda tervemalt me tuleme raskustest välja, vabaneme kiusatustest ja kasvame usus uuele tasemele!

Tervislikud suhted ei teki üle öö. Oma kutsumuspõhine teenimine ei saja meile sülle. Raskused ei kao sõrme nipsuga. Kõik, mida me elus teeme, nõuab aega ja püsivust. Jumal tahab meid läbi nende olukordade kasvatada ja eelkõige meie südant muuta Tema sarnasemaks. Otsi Jumalat, sest Tema on Sinu Looja ja tunneb Sinu igatsusi, raskusi, võite! Mida on Sul kaotada, kui otsustad Jumala kasuks? Lase Tal muuta oma südant, usu, Ta teab, mis on Sulle parim.

Kui Su elus on hetkel midagi, mis ei lase Sul ennast Jumalale täielikult üle anda, siis võta järgnevad viis minutit, kuula laulu I Love You Lord / Passion (Acoustic) - Hillsong Young & Free​ ja palveta, et Jumal annaks Sulle jõudu minna läbi mistahes olukorrast ja lase Tal tuua esile parim Sinu jaoks.

Ps 51:12 “Loo mulle, Jumal, puhas süda, ja uuenda mu sees kindel vaim!”

Õnnistatud kannatusi!

Lisete