fbpx TUNNISTUS - Kindlus Jumala plaanis | 3D kogudus

TUNNISTUS - Kindlus Jumala plaanis

Neljapäev, 31. august 2017

Jumal tõi mind 3D koguduseni minu enda jaoks üsna ootamatult eelmise aasta Võimaluste Festivali kaudu. Olen viimased neli aastad elanud Inglismaal ning kristlaseks sain ma vähem kui aasta enne sinna minekut. Aja möödudes ja sellel ajal uutest kristlastest sõpradest lahus olles tundsin tihti end usus üsna üksikuna. Seetõttu kui mu sõbranna mind eelmine suvi VF'ile kaasa kutsus, ei tundunud ka mõte situatsioonist, kus ma peaaegu mittekedagi ei tundnud väga ahvatlevana. Siiski tundsin, et peaksin vaatamata hirmudele kutse vastu võtma. Oleks ma vaid teadnud, kuidas Jumal seda aega kasutada plaanis - õnnistades mind uute imeliste sõpradega, vajalike julgustustega ning lõpuks parima otsusega saada ristitud.

Peale eelmist aastat olin kindel, et tahtsin see aasta Võimaluste Festivalist uuesti osa saada. Kuigi festivali lähenedes ei olnud ma päris kindel, mida sellest seekord oodata, ületas Jumal igasugused ootused ja lootused, mida ma oleks võinud ise valmis mõelda. Ta kasvatas mind endale lähemale, tuues ilmsile asju, mis olid mind pikalt rõhunud, kuigi ei olnud sellest isegi aru saanud. Ta tuletas mulle meelde, et kuigi ma olen nii puudulik, Jumal saab kasutada meid ka oma nõrkuses. Kogesin läbi VF'i kui väga ma tõesti vajan Jumalat kõiges, mida ma ette võtan, kuid ka kui väärtuslik on Jumala pere osadus. Need sõprused mis Jumal mu ellu läbi 3D koguduse ja VF'i on toonud on olnud mulle väga suurteks õnnistuseks - rõõm on näha ja tunda inimesi, kes elava ja armastavad Jumalat kõigega, mida nad teevad. Peale Võimaluste Festivalilt koju jõudmist kirjutasin ma ülesse mõned mõtisklused ja ideed, mis Jumal mulle läbi VF'i meelde tuletas ning südamesse pani. Mõtlesin jagada neid teiega ja loodan ning palvetan, et vähemalt mõned neist võivad olla ka sulle julgustuseks:

1. Viimasel õhtul rääkis Jakob Peetruse elu lõpust. Tema loo läbi tuletas Jumal mulle meelde, kui üle mõistuse suur on Jeesuse armastus meie igaühe vastu. Kuigi oleme nii katkised ja teeme tihti asju, mis teevad Jumalale haiget, Jeesuse armastus on nii suur, et ta läheks uuesti ristile, et meid päästa... see on reaalsus, milles elame kui Jumala lapsed.

2. Kuigi võime ennast tihti tunda kui väikese kivikesena, Jumal näeb meie tõelist potentsiaali - seda mäge, kelleks Ta meid kasvatada soovib.

3. Kui ma annan Jumalale 80% oma elust, saab ta ka kasutada vaid 80% mu potentsiaalist. Tahan anda talle 100% endast ning usaldada Tema plaani mu elu jaoks, sest tean, et see on parem, kui ükskõik, mida ma enda jõus saavutada suudaks.

4. Jumalal pole vaja koopiaid meie kristlastest eeskujudest. Ta tahab kasutada just sind, sellisena nagu sa oled.

5. Me ei saa eales välja teenida Jumala armastust - see on suurim ja kalleim kink, mis meile kunagi antud on.

6. Meie teekonnad usus ja elus on erinevad, kuid meie tulevik on ühine - Jumala Kuningriik.

Läbi Võimaluste Festivali õppisin ma Jumalat paremini tundma. Lisaks  ilmutas ta mulle ka palju minu enda kohta - mu tugevusi, mu nõrkusi ning asju, mille kallal veel edasi töötada, et saaksin elada iga päev peegeldades rohkem Jeesust maailma enda ümber. Loodan väga järgmine aasta ka sind Võimaluste Festivalil näha, kui mitte juba varem!

Mari-Liis