fbpx Tunnistus - Jumal tõstab üles iga eksija | 3D kogudus

Tunnistus - Jumal tõstab üles iga eksija

Kolmapäev, 1. märts 2017

 

Armas kogudus,

tahan teile jagada midagi enda elust ja oma mõtetest. Sain selle tunnistuse jagamiseks inspiratsiooni ühest Perry Noble’i Facebook live videost ja usun, et see ajastus on Jumala juhitud. Olen tahtnud seda jagada suuremale rahvale juba mõnda aega, aga asi on julguse taha kinni jäänud, kuna see on väga raske ja ebameeldiv teema minu jaoks.

Nimelt olen juba mitmeid aastaid võidelnud sõltuvuse/halva harjumusega, mis hõlmab eneserahuldamist ja pornograafiat. See algas juba enne seda, kui kristlaseks sain, seega alguses ei pidanud ma seda üldse halvaks, kuna ühiskond ja meedia on selle nii normaalseks tembeldanud. Kui Jeesuse oma südamesse võtsin, siis hakkasin vaikselt mõistma, et see pole õige ja peaksin sellest loobuma. Olen selle patuga nii palju kordi öelnud, et nüüd on kõik ja lubanud Jeesusele, et enam nii ei juhtu, aga pea alati läbi kukkunud. Algul olin arvamusel, et nüüd Jumal karistab mind. Kõik halb, mis pärast ebaõnnestumist juhtus, arvasin, et olen ju selle ära teeninud ja tean, et Jumal on minus pettunud ning ei saa mind õnnistada. Läksin ka harvem Jumala ette palves ja hoidsin end pigem tagasi piinlikkusest.

Siinkohal tahan teile meelde tuletada Luuka evangeeliumi 5. peatükist lugu, kus Jeesus palub Peetrusel ja tema kaaslastel võrgud vette lasta, et siis neile hulga saaki anda, kui nad olid juba terve päev tulutult seda teinud. Peale sellist imetegu palub Peetrus Jeesusel enda juurest ära minna, sest ta on patune mees. Jeesus aga kutsub ta endaga kaasa ja ütleb, et temast saab hoopis inimeste püüdja ning Peetrus järgneb. Mis on eriti võimas – Jeesus teadis juba ette, millega Peetrus hakkama saab ja kui palju kordi ta eksib. Ta teadis ka seda, et Peetrus ta ära salgab, kuid see ei takistanud Jeesusel teda kasutamast Jumala riigi töös.

Mingi aeg ütlesid mulle minu sõbrad, et see ei ole tõsi, et Jumal mind karistab selle pärast. Seejärel mõtlesin, et võib-olla tõesti ja proovisin lihtsalt leppida sellega, et ämbrisse astusin ning palusin Jumalalt andestust. Peale seda olen ma nii palju kogenud, kuidas Jumal mind ka pärast mitmeid läbikukkumisi õnnistanud on, minu kaudu inimesi aidanud, lasknud mul jagada Temast ja teistele valguseks olla.

See ongi meie Jumal! Teda ei huvita, kui palju kordi me eksime, Ta tahab meid ikka kasutada ja õnnistada, aga meie ei tohi Teda ära tõugata lihtsalt selle pärast, et me ise ei suuda endale andestada või usume valet. Ma usun, et sellest patust peaks vabanema nii enda heaolu pärast kui ka tulevase/praeguse abielu pärast, mis võib olla igati mõjutatud selle tõttu. Kuid Jumal on ikka meiega, kasutab meid ja õnnistab meid edasi ka siis, kui jälle ja jälle eksime. Praegu võin tunnistada, et ma ei ole sellest vaba ja võitlen siiani iga päev ja teen samme, et sellest vabaneda, aga ma ei lase sellel segada enda osalemist Jumala plaanis ja teiste elude muutmises!

Olge õnnistatud ja ärge andke alla!

“Sest õige langeb seitse korda ja tõuseb üles, aga õelad komistavad õnnetusse.” Õp. 24:16

Elerin