fbpx TUNNISTUS - jõulutuurist | 3D kogudus

TUNNISTUS - jõulutuurist

Teisipäev, 2. jaanuar 2018

Pean olema aus, et tihedas detsembrisaginas jõudsid 3D jõulutuur ja jõulud ise minu jaoks kohale varem, kui oleksin osanud oodata ja suutnud ennast valmis panna. Kuna pidin jõululaupäeval olema tööl, siis teadsin, et ei saa teenistusel oma kodulinnas osaleda. Õnneks oli mul aga privileeg teenida kaasa ülistuses ja sõita bändiga Pärnusse sealsele teenistusele päev varem. 

Bändiga teenides on vähemalt minul vahel raske keskenduda ürituse ülejäänud sisule, sest mõtlen kogu aeg oma ülesannete peale. Ka seekord ei olnud jõuluaeg minu jaoks nii rahulik, kui oleksin tahtnud ja päris suur pinge oli sees. Mulle aga siiski nii väga meeldis see, kuidas meediatiim oli lahendanud jutluse osa ning viinud meid Iisraeli, et näha oma silmaga seda paika, kus Jeesus sündis ja elas. See andis teada-tuntud jõululoole minu jaoks uue dimensiooni. 

Samuti oli mul hea meel näha Pärnus nii suurt hulka inimesi, arvestades, et seal tegutseb ju ainult üks kogukond. Kohal oli umbes 30 inimest, muide pooled kogukonna inimesed olid üldse puudu. Mis siis, kui teistes linnades oleks ka teenistustel kohal 30 inimest iga kogukonna 10 inimese kohta? Pärnu kogukond on väga eeskujuks. Loodan, et ka ülistus võis teenistusel osalejaid aidata paremini tunda Jumala lähedust.

Kindlasti on jõuluteenistus üks väga eriline hetk aastas, mil mõtiskleda taas Jeesuse sünni üle, kuid igatsen, et võiksin ka igapäevaselt rohkem mõelda sellele, et Jumal on meid nii väga armastanud, et saatis oma täiusliku Poja siia maailma inimese kujul. Jeesus on meie päästja igas päevas, olgu see alati värske ja relevantne!

Merlin Kontus