fbpx Teistmoodi pühapäev | 3D kogudus

Teistmoodi pühapäev

Esmaspäev, 29. oktoober 2018

Möödunud oktoobrikuu keskel oli tõenäoliselt mitmetele meist suureks üllatuseks üks pühapäev, kui koguduse kogunemine oli natuke teistsugune. Iga kogukond sai hinnata oma grupidünaamikat ja vaimulikku seisu ning ette võtta midagi praktilist, mis arendaks lähedust Jumalaga, kogudusega või inimestega kaugel Jeesusest. Või kõike kolme korraga. Harjumuspärase videojutluse ümber ehitatud kogunemise asemel said paljud meist kogeda teistlaadi osadust ja teha midagi natuke vabamat kui tavaliselt. Olgu siis kogukondade ettevõtmiseks väikesed koristustalgud maal või lihtsalt (imekombel) veelgi vabamas vormis kogukonna kokkusaamine kellegi elutoas, oma kogemustest jagavad meile meie kallid kogudusekaaslased.

 

Hendrik Pihl (Hendriku ja Grete kogukond):

Kuna meil oli täiesti esimene kogukond uue koosseisu ja juhtide paariga ning kui olime harjunud 20-30 inimesega kogukonnas olema, siis sel korral oli meid 8 ning otsustasime jagada enda lugusid ning mõelda, unistada ja oletada milliseks saab see meie kogukond ja mis on meie igaühe isiklikud sammud, et Jumala plaani ellu viia. Atmosfäär oli kodune, julgustav ja mugav. Esimese korra kohta isegi üllatavalt julgustav ja mugav. Au ja kiitus Issandale!

 

Christopher Andre Kontus (Kontuste ja Rehepappide kogukonnad):

Aitasime ühe kogukonna liikme sõbra ema, kes elab peaaegu üksi suures majas, vedasime 12 tonni talvist küttematerjali keldrisse ja tegime aias sügistöid. Tüdrukud aitasid toas näiteks triikida. Selline valik, sest tema pool on vahepeal toimunud meie kogukonna kokkusaamised ja see oli hea praktiline võimalus tegudega armastada. Atmosfäär oli soe ja positiivne, kogukonnaliikmed tõid välja, et said töötamise käigus üksteist paremini tundma õppida. Üldiselt mõjuski värskendavalt, sest iga pühapäev koos niimoodi tööd ei tehta ja kuna Mihkli kogukond oli ka abiks, siis saime tugevdada kogukondadevahelisi sidemeid.

 

Henri Lend (Henri, Jaanuse ja Lisete kogukond):

Kuna eelmine pühapäev me ei teadnud kui palju meid kohale tuleb, siis ei saanud midagi väga ette planeerida. Seega otsustasime tulla kokku nagu tavaliselt ja jagada enda eludest - seda tegime natuke teistmoodi: viisime läbi mängu, kus igaüks sai kirjutada mingi küsimuse paberile, millele keegi teine sai loosi teel vastata. Huvitav oli ja vestlusi jätkus kauemaks. Siiski oli ka varuks ühe vanema 3D videojutluse vaatamine - JULGE USK (aastast 2017, kõneles Jakob Remmel - autor), millest tuli väga pikk ja sügav arutelu. Kokkuvõttes oli taaskord ülesehitav ja hea kogukond. Õhkkond oli vaba ja kuidagi rohkem saime rõhku panna vestlustele. Sellest tekkis palju teistsuguseid teemasid ja arutelusid, mis muidu ilmselt esile ei kerkiks või lihtsalt ei mahuks kogukonna aega sisse.

 

Vallo Pärt (Gloria, Silleni ja Kristeri kogukond):

Kogukonna liikmed tulid mulle külla maale, mis asub siis Rapla lähedal väikeses külas. Mul oli ette valmistatud teistele Kuldvillak, mille teemad varieerusid usust silmaringi küsimusteni. Samuti oli võimalus nautida maakoha põhiaktratsiooni, milleks on traktori ja selle kärus sõitmine. Valik tulenes sellest, et ma nägin võimalust pakkuda midagi uut ja huvitavat ning tundsin et see on õige aeg kogukonna tegemiseks minu juures. Atmosfääri võiksin kirjeldada imelise pannkoogilõhnaga, sest just neid ma pakkusin kogukonna liikmetele. Saime vabalt rääkida sellest, mida keegi soovis, ning mängida mänge. Hiljem viisin kõik linna tagasi ning tee peal saime kuulata ülistusmuusikat. Ma usun, et kogukond mõjus julgustavalt.

 

Raul Villem Reedi (Raul Villemi ja Kirke Laura kogukond):

Me saime ühes kodus kokku ja alustuseks mängisime lauamängu, et inimesed end avaksid. Seejärel jagasime kõik enda lugusid, et näha, kas ja kuidas Jeesus meie eludes tegutseb ja on tegutsenud. Enne seda oli minu poolt sissejuhatus Jeesusesse kui ajaloolisesse isikusse. Pärast vaatasime veidi videotunnistusi ning paljud said mingisuguse konkreetse väljakutse, mida teisiti teha oma elus või millega jätkata. See valik tulenes tegelikult sellest, et see pühapäev tuli üsna ootamatult ning me tahtsime leida viisi, kuidas kogukond kasvaks omavahel lähedasemaks ja saaks Jeesusest rääkida. Atmosfäär oli vabam ja siiram isegi. See ületas kõiki ootusi ja vaatamata sellele, et videot polnud, oli Jeesus ikkagi fookuses.

***

Loodetavasti jääb see pühapäev (mõndade jaoks ka mõni muu päev) meile meelde tulevikuks, kui soovime kogukondadena teha midagi uut vahelduseks, olgu see siis nädala sees või tavalisel pühapäeva pärastlõunal. Ühel või teisel viisil, olgem jätkuvalt innukad olema osaduses õdede ja vendadena Kristuses ning julgustame teineteist headele tegudele!

Artur Sirk