fbpx Suhted üle maailma
 | 3D kogudus

Suhted üle maailma


Esmaspäev, 31. oktoober 2016

Mu isale meeldib rääkida, et suhted on igavesed. Lisaks olen viimase kuu aja jooksul õppinud seda, et neid tuleb ka ise hoida ja arendada. Suure osa oktoobrist viibisin ma USAs, kus aitasin koguda toetust oma koolile, kus õpin - TCM International Institute. Sellega seoses kohtusin nii paljude erinevate inimeste ja kogudustega, kellele sain tunnistada sellest, mida Jumal meie koguduse sees ja kaudu on teinud. Rääkides ise “oma lugu”, sain aina enam aru, kui palju on Jumal mind ja meid õnnistanud ning eelkõige just suhetega. Kuigi igatsesin väga reisil olles Maalit, oma perekonda ja teid kui oma kogudust, oli mul äärmiselt suur privileeg kohtuda ka reisi viimase kolme päeva jooksul kolme hea sõbraga.

Esiteks sain kokku meie enda Joel-Markusega, kes on vahetusüliõpilasena USAs kuni jaanuari keskpaigani. See oli ülimalt hea, et saime üle paari kuu taaskord kokku. On imeline, mida Jumal on Joeli elus teinud (kui keegi tahab rohkem kursis olla, siis tal on ka Youtube'i kanal) ning palvetan, et Jumal annaks talle vajalikke kogemusi, mida ta Eestisse tagasi tulles veel rohkemalt rakendada saaks.

Teiseks sain kokku Perry Noble’iga, kes on olnud minu isiklik mentor ja väga hea sõber nüüdseks juba rohkem kui kuus aastat. Võib-olla kõik ei tea, kuid julgen käsi südamel öelda, et kahtlen, kas 3D kogudus oleks täna selline (kui üldse olemas), kui poleks olnud Perry’t ja NewSpringi kogudust. Pärast NewSpringi kogudusest lahkumist on Jumal teda tervendanud ning vabastanud alkoholi sõltuvusest. Palvetage jätkuvalt tema perekonna ning selle eest, mida iganes Jumal tema kaudu edasi tegema hakkab. Parim on veel ees - nagu ikka ja jälle Perry ise seda ütleb!

Kolmandaks sain käia külas NewSpringi koguduses, kus peamise aja veetsin koos nende juhatusega ja eelkõige Howard Fristiga. NewSpring on 3D kogudust toetanud aastaid ning teeb seda jätkuvalt! Usun ja loodan, et oleme kõik tänulikud selle eest (eesotsas minu endaga), kuid hea meel on ka sellest, et suhted NewSpringiga ei katkenud pärast juuli sündmuseid kui Perry lahkus, vaid täna veel enam saavad need suhted areneda edasi. NewSpringi kogudus läheb läbi sarnasest protsessist, kust ka hetkel 3D kogudus (otsides parimat visiooni ja strateegiat) ning minu lootus on, et selle kaudu meie suhe ka kahe koguduse vahel veelgi tugvneks.

Ja viimaks veel tulevikule mõeldes loodan, et hoiame neid suhteid, mis meil on nii koguduse sees kui ka väljaspool kogudust. Tulemas on palju põnevat ning kui kõik läheb hästi, õnnestub ehk panna kokku ka 3D kogudusest seltskond, kes läheb taaskord külla Freedomi kogudusele 2017. aasta maikuus nende suurima ürituse “The Cave” ajal, kuhu tuleb ka Perry ning paljud teised (asenduseks reisile, mis pidi toimuma oktoobris). Samas veel enne seda on palju põnevat toimumas ka meie enda hulgas nii rakugruppide, kogukondade, VIP väljasõitude kui jõuluteenistuse näol!

Hoiame leeki põlemas!

Jakob