fbpx Sügisene uus hingamine | 3D kogudus

Sügisene uus hingamine

Laupäev, 30. september 2017

Käesolev sügis on kogukondades värskelt ja võimsalt alanud. Kui vaadata tagasi, millises seisus olid kogukonnad poolteist aastat tagasi, siis oleme kindlasti näinud kasvu nii kvaliteedis kui kvantiteedis. Inimesed on loomas lähedasi ja tähendusrikkaid suhteid, mida iseloomustab missionaalne mõtlemine. Kogukondade arv on kasvanud 8lt 12ni, mille hulgas nüüdsest ka Viljandi ja sama kasv väljendub ka keskmise osaluse kasvuga 60-75 inimeselt 100 osaleja lähistele. Hoiame jätkuvalt palves, et Ap 9:31 (Nüüd oli kogudusel tervel Juuda-, Galilea- ja Samaariamaal rahu end üles ehitada ja käia Issanda kartuses, ja see üha kasvas Püha Vaimu julgustusel) kogemine meie tänases Eestis jätkuks.

Äärmiselt suur on rõõm olnud näha, milline on olnud Veduri esimeste kordade kokkusaamiste mõju nii õpilastele kui ka õpetajatele. Vedur töötab ilmselgelt ühe kiirendava katalüsaatorina meie olemasolevate ja uute juhtide kasvatamisel. See, milline kirglikkus ja igatsus kõigist 24st õpilasest välja kiirgab, on lihtsalt nakatav. Julgustan ka sind kõiki neid vedurlasi palves hoidma ning samuti juba varakult kaaluma ehk on järgmine aasta Sinu aasta, kus osaleda.

Mis vääriks veel kindlasti ära märkimist on see, et 3D koguduse programmitiimiga liitus uus püsiv juht produktsioonivaldkonnas - Henri Lend, kes seeläbi täiendas varasemat tiimi (Jakob, Eva-Lota, Krister ja Carlos) oluliselt oma oskuste ja juhtimisega. Palvesse tasub võtta ka reis Iisraeli, kui 30. oktoobril sõidame 6 päevaks Jeesuse kodumaale, et sisse filmida jõuluteenistuse ning ühe seeria väärtuses videomaterjali. Usun, et see võimestab veel enam igat koguduse liiget nägema Piiblit mustvalge tekstile lisaks ka värviliste videotena.

Lisaks ära unusta võtta osa ka koguduse ühistest väljasõitudest, mis me iga kuu alguses korraldame. Oktoorbis on aga eriline privileeg veel saada osa ka väljasõidust, mille fookus on suhetel. Ütlen ausalt, et see on midagi, millest ei soovitaks ka vaenlasel ilma jääda!

Näeme pea!

Jakob