fbpx Südamete ettevalmistus | 3D kogudus

Südamete ettevalmistus

Neljapäev, 1. august 2019

Augustikuu on 3D koguduse elus üks põnevamaid perioode aastas. Juba paari nädala pärast saame enamikuga teie hulgast VF2019 raames veeta ühiselt koos 4 järjestikust päeva! Mis saaks olla põnevam? See on vaieldamatult üks sündmuseid, mida oodata, kuid kindlasti ka üks, milleks ette valmistuda nii vaimulikult kui füüsiliselt. Ilmselt ettevalmistuse tähe all möödub aga paljude jaoks terve augustikuu. Kes häälestub sügiseks kooliaastaks, kes uue töö või laiemate elurütmide osas. See tähendab, et august on suurepärane periood ka eriliselt oma südameid eesolevaks valmis seada!

Mäletan, kui olin 18-aastane ning kuidas noores uljuses ja siiras usus korraldasime sõpradega Viljandis vahetult enne kooliaastat ülistusõhtu, millele eelnes nädal aega flaierite jagamist ja evangeeliumi kuulutamist linnas. Eriti eredalt on meeles, kuidas üks mu sugulane, kes oli usuliselt “tavalises” seisus, sai eriliselt selle ajaga üles köetud ning kui ta sügisel uude kooli astus, siis õppisid tema uued klassikaaslased teda tundma kui “põnevil kristlast”. See oli parim võimalik esmamulje, mis oma olemuselt aitas mu sugulasel seda identiteeti palju lihtsamini ka edasi säilitada.

Loomulikult pole meil kõigil võimalik oma suhteid restartida ning see polegi vajalik. Küll aga soovin, et me kõik võiksime “tavaellu” naastes olla lasknud ennast Jumalal muuta nii, et see paistaks välja suhtes, mida omame. Usun, et august ja VF2019 on üks eriline periood, mis toob muutuseid, mida igatseme näha ning loodan, et koguduse keskel viibides võime ühiselt üksteise usku julgustada ja üles ehitada. Põnevad ajad on ees!

Julget usku meile kõigile,
Jakob