fbpx Sõltuv Jumalast | 3D kogudus

Sõltuv Jumalast

Esmaspäev, 1. juuli 2019

Suvi on täies hoos, paljud inimesed on puhkusel, aga õnneks on Jumal jätkuvalt aktiivselt tegutsemas. Alles hiljuti jaanipäeval võisime kuulda erinevatest elumuutusega seotud lugudest nii Eesti kui Ameerika pinnalt. See oli ühendav ja kosutav aeg!

Kui ma aga mõtlen sellele, mida Jumal on mulle endale viimase kuu jooksul õpetanud, siis on see eelkõige seotud minu esimese tütre - Sofia sünni ja arenguga. Vaadates kuivõrd õrn ja sõltuv on ta oma vanematest, aitab see mõista seda, kuidas meie kõik Jumala lastena oleme niivõrd sõltuvad enda taevasest Isast. See sõltuvus loob aluse meie lähedusele Jumalaga, mis on omakord alguseks kõigele muule, mida teeme. Momendil, kui avastame enda “tõeliselt iseseisvana” oleme tõenäoliselt läinud liiga kaugele oma Isast. Seega hoiame seda sõltuvust!

Mõeldes sellele, mis väärib eriliselt välja toomist juulikuu sündmustest, mainiksin kindlasti väljasõitu Pärnusse ja kogukonnajuhtide kokkusaamisi. Usun, et Pärnu väljasõit on suurepärane soojendus VF2019ks. See annab meile võimalus ehitada ühtset kultuuri ja häälestada ennast põnevuse lainele Jeesusest. Kogukonnajuhtide kokkusaamised on omakorda ettevalmistus sügiseks. Usun, et need mõjuvad julgustavalt kõikidele praegustele ja tulevastele juhtidele. Siit ka üleskutse sulle: ajal, kus inimesed võivad olla laiali, mõtle, kuidas sina saaksid oma kogukonda toetada ja aidata muuta suve mitte mõõna-, vaid laineharjaperioodiks!

Ikka parimat soovides,
Jakob