fbpx Sinu sõbrad määravad Sinu suuna | 3D kogudus

Sinu sõbrad määravad Sinu suuna

Laupäev, 1. aprill 2017

Kas Sa oled kunagi mõelnud, milline on Sinu elu 5 või 10 aasta pärast? Isegi kui Sa ei ole, siis ma loodan, et vähemalt korraks käis mõni unistus või idee seda küsimust nähes Su peast läbi. Iseenda tulevikku on keeruline kujundada. Juba üks aasta on pikk periood, mille käigus võib juhtuda nii mõndagi, mida me ise mõjutada ei saa, rääkimata siis 5 või 10 aastast. Siiski on ka seda, mida me mõjutada saame. Üheks olulisemaks mõjutajaks, mida me valida saame, on meie sõbrad. Sinu sõbrad määravad Sinu suuna selles elus.

Mõni aeg tagasi tehti üks sotsiaalne uuring, millest tuli välja, et väga tihti ning mitmes valdkonnas moodustame me oma 5 lähedasema sõbra keskmise. Sisuliselt kandub see üle mitte ainult meie muusikamaitse, riietumisstiili, raha või sportimishuvide osas, vaid ka väärtushinnangutes ning vaimulikus läheduses Jumalaga. Seega on oluline mõelda, milline on meie lähim sõprusring.

Aga kes on üldse sõber? Maailma üks mõjukamaid raamatuid ütleb Fb 1:1, et sõber on keegi, keda Sa tunned (või ka mitte) ning kes eksisteerib selleks, et like’da ja share’da kõiki Sinu postitusi ja pilte. Nagu arvata võid, siis see tsitaat ei tulnud Piibli raamatust, vaid pigem minu loominguline lähenemine näoraamatu (Facebooki) reaalsusele.

Tõeliselt kõige mõjukam raamat viib sõpruse definitsiooni palju sügavamale öeldes Õp 17:17, et sõber on keegi, kes armastab igal ajal. See definitsioon muudaks minu 2134 Facebooki “sõbra” ringi oluliselt kitsamaks. Kes on need inimesed, keda mina armastan igal ajal ning vastupidi? Meil tuleb otsustada hoolikalt, sest meie valikud täna määravad meie veendumused homme.

On loogiline, et kui mõistame, et sõbrad meie elu mõjutavad, siis meie lähim sõprusring koosneb inimestest, kes tahavad jõuda elus samasse sihtpunkti. Kui Sa oled kristlane, aga avastad, et Sinu lähimas sõprusringis kristlased puuduvad, siis julgustan Sind tugevalt kinnituma koguduse keskele, eelkõige läbi kogukonna ja rakugrupi, mis on head platvormid loomulike sõprussuhete tekkimiseks.

Samas on Jeesus kutsunud meid olema ka inimeste keskel, kes Teda veel ei tunne. Mitte-kristlaste hulgas on mul mitmeid sõpru, kuid tean, et see lähedus nendega saab vaid minna nii kaugele, kus ma ei pea tegema kompromisse oma suhtes Jumalaga. Kui Sinu jaoks tegevused, mis varem polnud kiusatusekski, on saanud elu valikuteks, siis tasub kaaluda, kas oled oma piire ületanud.

Alustades seda postitust mõttega hilisematest unistustest, siis üks minu igatsusi ongi see, et minu mitte-kristlastest sõpradest võiksid saada minu ühed lähedasemad sõbrad. See lähedus ja mõistmine tekib täpselt siis, kui ka nemad saavad tundma Jeesust Kristust kui isiklikku päästjat ja kuningat. Usun, tahan ja saan olla selles osas suunavaks sõbraks.

Näeme ülestõusmispühadel

Jakob