fbpx Raamatusoovitus: "Sharing Jesus Without Freaking Out" | 3D kogudus

Raamatusoovitus: "Sharing Jesus Without Freaking Out"

Neljapäev, 2. aprill 2020

Raamat: "Sharing Jesus Without Freaking Out: Evangelism The Way You Were Born To Do It" Alvin Reid

1. Millest see raamat räägib?

Autor, evangelist ja õppejõud Alvin Reid tõdeb, et tüüpiline reaktsioon selle raamatu pealkirjale on kristlaste seas üllatavalt sarnane: kõigepealt naerupahvak ja seejärel tõdemus: "See kõlab nagu miski, mida mul oleks vaja.". Mind tabas sarnane äratundmine kohe, kui selle raamatu pealkirja nägin. Üks mu tuttav evangelismi õppejõud USAst jagas seda raamatusoovitust oma Facebooki seinal. Uurisin teose kohta kohe rohkem, hoidsin seda ideed tükk aega brauseri bookmarks'ides ja ühel hetkel ostsin audioraamatu. Raamatuga sain kaasa ka PDF-versioonis aruteluküsimused ja väljakutsed.

2. Mis Sind selles raamatus on kõnetanud? Mida oled õppinud selle abil?

Oi, olen palju õppinud! ​See raamat aitas näha suurt pilti elu sügavaimatest küsimustest (Kuidas maailm loodi? Miks me siin oleme? Mis läks valesti, et maailmas on nii palju kurja ja kannatusi? Mis saab pärast surma?) ja sellest, kuidas Piibel nendele küsimustele vastab. Audioraamatus tõi Reid väga palju näited omaenda elust. Ta on väga julge evangelist, kes kasutab isegi lennukisõite ja söögikoha külastusi selleks, et inimesi juhtida Jeesuse juurde. Ja ta teeb seda nii loomulikult ja targalt! 

Kuulasime seda raamatut koos abikaasa Randoga - sest häid asju tuleb ju ikka jagada ning meie mõlema süda põleb tugevalt evangelismile. Raamatu alguses õpetas autor lihtsa palve: "Jumal, palun anna mulle 1) võimalusi rääkida Jeesusest, 2) TARKUST neid olukordi ära tunda ja 3) JULGUST neid kasutada." Palvetasime seda palvet iga päev. Nädala jooksul tekkis Randol töö juures kaks olukorda, kus inimesed ise küsisid midagi usu kohta. Paljut, mida lugesin, olen ise kasutanud ära ka vestlustes. Meenub ka üks kord, kui lugesin audioraamatuga kaasa tulnud väljakutseid ja seal oli midagi sellist, et selle asemel, et järgmisel kogunemisel pingsalt mõelda, kuidas ma neile küll Jeesusest räägin, teeni neid inimesi. Seepeale sain südamesse oma naabrinaisele süüa teha ja talle toitu pakkuda. Teadsin, et ta on üksi ja haige ning vajaks abi, kuigi oli pigem tõrges abi küsima. Helistasin talle ja küsisin, kas ta sooviks õhtusööki, saaksin karbiga tuua ukse taha kohe. Ta ütles, et kõlab huvitavalt, ja võttiski selle rõõmuga vastu. Vestlust tookord sealt ei sündinud, aga mul oli hea meel, et sain ligimest teenida.

3. Kellele seda raamatut soovitad?

Soovitan seda raamatut kristlastele, kes tahaks arendada endas julgust, et Jeesusest rääkida ning teha seda targalt ja loomulikult.
 

3D kogukonnajuht Hele-Maria
aprill 2020

Kuula audioraamatu algust: https://www.youtube.com/watch?v=Kq0TQiKCl1I

Osta raamat Amazonist.