fbpx PP40 - 2 sündmust, rohkem kui 1000 noort ja elulood, millel on mõju | 3D kogudus

PP40 - 2 sündmust, rohkem kui 1000 noort ja elulood, millel on mõju

Pühapäev, 1. aprill 2018

Oli 2010. aasta kevade algus, vaikselt tiksusin läbi 11. klassi, kui sattusin mingitmoodi infotulva alla, millest käis kogu aeg läbi ka salapärast tähte – PP. Lähemal vaatlemisel selgus, et tegemist on teatud kristliku konverentsiga, sest tolle aasta pealkiri oli selles osas ka suhteliselt üheselt mõistetav – “Rohkem Jumalat”. Ega ma päris täpselt ei teadnud, kuhu ma lähen ja millele oma raha annan, aga kõik sõbrad väitsid, et see on ikka MARUVINGE sündmus ja sellest ei tasu ilma jääda. Nii ma sinna Paidesse sattusingi, väga kedagi või midagi täpsemalt teadmata

Esimesel õhtul saali jõudes tabas mind totaalne hämming ja võimas kogemus. Ma ei olnud kunagi oma elus nii palju kristlasi näinud, rääkimata siis nii paljudest kristlasnoortest, ega seda, et niimoodi saab ka aega veeta, vestelda või ülistada. Sellel oli minu elule suur mõju. Nii palju, et kõik järgnevad aastad kuni tänaseni igal aastal PP-l olen käinud ja kogenud, et Jumalal midagi minu ellu kõneleda on. Iga aasta lahkun mõne tähendusliku tutvuse või sõpruse võrra rikkamana.

Jah, selle aasta PP on minu jaoks juba järjekorras 9. sündmus, kuid kokku on neid olnud juba 40! Just nii kaua on noored üle Eesti kokku tulnud, et üheskoos Jumalat kogeda, tundma õppida, ülistada ning eelkõige elusid jagada. Nii on ka sel aastal ning paljude jaoks on see aasta kõige esimene kord, neile omasel viisil, nagu minul oli 2010. aastal.

Ma usun tänastesse noortesse, Jumal on minu südame kinnitanud nende külge. Usun, et nad vajavad selliseid keskkondi ja kokkusaamisi. Usun, et sellistel suurtel üritustel saab ka Jumala Vaim suurelt tegutseda ning üle kõige usun, et see saab võimestada noori elama Jeesusele pühendunud elu ning aidata kogudustel üle Eesti kasvada ja olla tõelised Jumala kuningriigi laiendajad. Just seetõttu olengi olnud valmis ka juhtima selle aasta PP meeskonda.

PP40 toimub läbi kahe sündmuse, see on tõeline tähistamine. Selle aasta teema on “Sinu lool on mõju” ja, oi, kuidas ma juba ootan, et sa võiksid kuulda ja osa saada sellest kõigest, mida juba augustist saati ligikaudu 40 inimest on olnud ettevalmistamas.

5. mai Rock Cafes on suunatud eelkõige mõttele, kuidas elada Jumalale oma parimat elu ning kuidas Jumala meie elu parimal viisil saab kasutada inimeste eludes meie ümber. Just see ongi ülistus – elada elu, mis räägib nii selgelt sellest Jumalast, keda me tunneme. Mitte vähe oluline pole selle juures ikka ja jälle leida neid hetki ja viise, mille kaudu Jumalale tuua au ja kiitust. Just seepärast toimub 5. mail viimaste aastate Eesti suurim ülistuskontsert PP40 bändi eestvedamisel! See on parim keskkond, kuhu kutsuda ka neid, kes täna veel Jumalat ei tunne või koguduses ei käi.!

Septembris kaevume sügavamale ja mõtestame üheskoos, mis meie eludele mõju avaldab ja meie elu mõju suurendab ning kuidas üle kõige Jumala parim mõju meie elus saaks esile tulla. Kolmepäevane festival toob kokku ligi 800 noort ning on täis väga erinevaid sessioone, grupiaegu, seminare, ülistust ja palju-palju muud.

Teades, mis on sellel aastal tulemas ja sündimas, on mul palve – ära jää sellest ilma! Olen veendunud, et see on üks keskkond, kus Jumal saab tegutseda väga erilistel ja võimsatel viisidel. Usun, et PP40 on paik väga erinevatele inimestele, erinevates eluetappides ja vanustes. Seega registreeri end juba täna ning haara kaasa ka oma sõbrad, tuttavad ja kogukonna kaaslased. See on info, mis on väärt jagamist ja levitamist. Kui sa tahad rohkem teada selle aasta PP-st ja kõigest muust, siis ppfestival.ee leiad lisainfot, samuti Piiblipäevad FB lehelt ning ppfestival instagramist. Loodan väga sinuga kohtuda PP-l ning näha 3D koguduse parimat mõju tulemas esile Eesti noorte ja kristlaskonna jaoks!

Sven-Joonatan